Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
29 Shtator 2015 - 17:11 | përditesuar në 17:24
Durrėsi tashmė me port jahtesh
Haxhinasto firmos marrėveshjen 
Durrėsi do tė ketė njė port jahtesh. Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto ka firmosur marrėveshjen me kompaninė "Albania Bay Marina", ku pritet qė nė pjesėn veriore tė portit tė Durrėsit tė krijohen kushtet pėr ankorimin e jahteve.

Ministri Haxhinasto tha se ky port do tė ofrojė mė shumė mundėsi zhvillimi pėr turizimin, dhe pritet tė ndihmojė edhe punėsimin nė qytetin e Durrėsit. “Njė investim i cili do tė sjellė zhvillimin e industrisė sė turizimit, pas investimeve qė janė bėrė nė porte tė ndryshme si  ai i Shėngjinit. Do tė ndėrtohen njė sėrė objektesh tė tjera, tė cilat do tė ndihmojnė edhe punėsimin nė qytetin e Durrėsit”, - u shpreh Haxhinasto.

Ky investim kap njė vlerė prej 15 milionė dollarė dhe pritet tė ndėrtohen njė sėrė objektesh pranė portit tė jahteve.

Redaksia online
(S,m/shqiptarja.com)

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 17/12/2017, VITI VII- NR.298