Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet Nga ELTON QYNO
16 Nentor 2013 - 07:18
Ish Drejtori i Metrologjisė
nė hetim pėr largime nga puna
TIRANE- Gledion Rehovica, deputeti i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim do tė hetohet nga prokuroria e Tiranės, pėr akuzėn e “Mos ekzekutimit pa shkaqe tė pėrligjura tė vendimit tė gjykatės”. Sipas vetė Gledion Rehovica largimi i Ndrek Dedės ėshtė bėrė pasi KLSH ka konstatuar se ky i fundit ka bėrė shkelje.

Vendimi pėr hetimin dhe pyetjen e deputetit tė LSI ėshtė marrė nga gjykata e Tiranės, e cila ka pranuar kėrkesėn e shtetasit Ndrek Deda, qė nė muajin maj tė kėtij viti kishte kallėzuar penalisht deputetin Rehovica.

Aktualisht dosja hetimore i ėshtė kthyer sėrisht prokurorit tė ēėshtjes Sokol Malaj, ndėrkohė qė nė vendimin e saj gjykata, ka lėnė detyrė pėr pyetjen nė prokurori tė deputetit Gledion Rehovica dhe shtetasit tjetėr tė kallėzuar penalisht Agim Paskali.

Pėr tė dy personat ėshtė depozituar nė muajin Maj 2013 njė kallėzim penal nga Ndrek Deda, i cili ka punuar si inspektori i Drejtorisė sė Meterologjisė nė rrethin e Pukės. Pikėrisht nga kjo drejtori Ndrek Deda ėshtė shkarkuar me vendim tė ish-Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Meterologjisė, Gledion Rehovica. Ky i fundit ka vendosur tė shkarkojė kallėzuesit dhe mė pas ēėshtja e largimit nga puna tė Ndrek Dedės, ka hyrė nė rrugėn e proceseve tė gjykatės, ku nė tė gjitha shkallėt e gjyqėsorit, Deda ka fitur.

Tė pyetet deputeti
Sipas vendimit tė gjykatės sė Tiranės, nė lidhje me ēėshtje ėshtė e domosdoshme se do tė ishte rezultat i njė hetimi tė plotė dhe njė qėndrim juridik i motivuar, edhe thirrja dhe pyetja e punonjėsit tė kallzuar pėr ndjekje penale Gledion Rehovica, i cili nė funksionin e tij ka qėnė titullari i atij Institucioni, qė sipas vendimit gjyqėsor tė sipėrcituar, ka patur detyrimin ligjor tė pėrmbushjes dhe zbatimit tė tij.

Gjykata gjen tė drejtė gjithashtu, edhe pretendimin e paraqitur nga kėrkuesi Ndrek Deda nė lidhje me nevojėn e thirrjes dhe pyetjes se tij, rreth fakteve te kallzuara prej tij. Gjykata vlereson se Organi i akuzės do tė arrinte nė pėrfundim tė drejtė vetem duke plotesuar sa siper si edhe duke kryer veprime tė tjera hetimore, qė do tė plotėsonin kuadrin e njė hetimi tė plotė dhe tė gjithanshėm nė lidhje me faktet e pretenduara nė kete kallzim penal.

Hetime tė pjesshme
Gjykata konstaton se organi i akuzės, pasi ka administruar kallzimin penal dhe aktet paraqitura prej vetė kallzuesit, si edhe ka kryer disa veprime hetimore dhe proēeduriale “ai organ”, ka vendosur pushimin e hetimeve. Pikėrisht ndjekjen e njė proēedurė tė tillė tė pjesėshme gjykata e gjen tė pamjaftueshme pėr tė arritur nė njė pėrfundim, qė duhet tė ishte rezultat i njė hetimi tė plotė dhe tė gjithėanshėm. Nė kėtė kuptim, gjykata konsideron se nė rastin nė gjykim diktohet nevoja e kryerjes sė veprimeve tė plota hetimore veēanėrisht rreth faktit dhe rrethanave qė kanė penguar mos zbatimin e vendimit gjyqėsor tė formės sė prerė nr.306 datė 20.06.2012, ndaj kreditorit Ndrek Deda, nė njė periudhė kohore rreth 1 vit.


Shkrimi u publikua sot (16.11.2013) nė gazetėn Shqiptarja.com (print)

Redaksia Online

(d.d/shqiptarja.com)

2 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
lulzim OOpo paske ik per lesh o i verteti ne thonjza.po cire masken e xhelozis se iliri spunon per ju qe e kerkoni korupsionin pa mbarim.apo mos je kontrambadist droge dhe tu mbyll shtegu e ta ka fajin lsi.shko meso te qeshesh me shpirt ose prit pak koh teua rikthejm per pak koh.thyeja ate pasqur qe mban me vete se po me dukesh si borbardha me xhuxhat
avatar
Anonim
I verteti Nuk merrem me ty o Luli i Ilirit se e di qe cfare do te themi, te kthehet ne deformim te perceptimit, ndaj te keshilloj nje psikiater. LSI eshte banda me e eger, e pashpirt qe lindi, egziston dhe ende per interesat kriminale te nje klani qe tashme po mundohet te pastroje parate e pista te bera me trafik qeniesh njerzore, trafik droge, trafikim femijesh . Natyrisht qe ne rradhe te tyre kane dhe kocka lepires si ty qe ende se kane kuptuar qe do te jete pikerisht kjo kocke e mbetur qe do ju mbese ne fyt! Do emra dhe fakte te financuesve? Nuk ju mjaftoi video me ze dhe figure? Po te isha trafikant e sigurt qe sot do isha ne krah te Ilirit, pikerisht se nuk jam me ben te shprehem lirshem jo me xhelozi por me dinjitet. Luli shko ha pershesh dhe pyet babin: Cdo te thote opozite? Nuk e di do te thote ai se jemi me LSI hahahahah
avatar
Anonim
I verteti Mos e zgjatni kot se po e ka marre ne dore Sokol Malaj eshte problem "i zgjidhur". Kam nje pyetje: Kush do hetoje per pasurine e ketij prokurori te koruptuar dhe vilat qe ka bere ne Vlore? A ka leje ndertimi te rregullt? A ka linje dyfishe per te vjedhur energjine ne intsalimet e tyre? Nuk luftohet paligjshmeria me njerez qe jane vete per ne burg. Horri do mbroje horrin dhe do bejne pazare. prokuroria e tiranes sebashku me gjykaten e shkalles se pare vepron si nje bande e organizuar gjobeveneish ndaj dhe lajme te tilla per 'ndeshkime" nuk i bejne pershtypje njeriu.
avatar
Anonim
LULZIM HALILAJ O ZOTI APO ZONJA E VERTETA VETEM SE SHPREHESH ME EM ER ANONIM KE FRIK NGA E VERTETA.HAPI SYT E SHKO DREJT SE VERTETES SE JU VJEN APO SJU VJEN MIRE LILUA QE PERKEDHELNI ESHTE E VERTETA SOT PER SOT NE SERJOZITETIN NE POLITIKEN SHQIPTARE.KUR TE DAL KUSH TJETER ME I VERTETI KE TE DREJT TE FLASSESH SHIKOJENI NJEHER VETEN NE PASQYR DHE TE TREGON VERTETESIN SE SI DUHET TE ECESH NE DREJTESIN E VERTET.I THEMI JO NEN KTHETRAT EBERISHJANE
avatar
Anonim
I verteti Na mbushe mendjen o Luli i Ilirit edhe perse mundohesh te shprehesh ne ligjerate te drejte asnje fjale nuk te morem vesh hahahahahah. Po flasim per paligjshmerine, korupsionin dhe rezultatin 5 me 0! Natyrisht qe po te shihemi ne pasqyre dalim sic jemi dhe jo te deformuar si ju te LSI. Ke ndonje fakt per te na thene se ketu flitet me fakte dhe nuk me tremb fakti i venies se emrit,por me pelqen qe keta horra nuk dine kujt tja vene gishtin per berjen publike te ketyre gjerave , se kane bere shume pislleqe e poshtersira ne kurriz te njerezve. Beji te fala Sokol Malajt dhe ketij plehres se LSI: Levizja e Saliut dhe Ilirit!
avatar
Anonim
e verteta Nga kontrolli i larte i shtetit do dalin konkluzionet se shpejti se c ka bere ne DPM ky shpellar nen urdherat e Ilir Metes ,prandaj e beri me vrap deputet Lilua qe te krijonte imunitet ,por me ato qe ka bere ai nuk ka imunitet qe ta mbroje ne burg do kalbet Gledion Rahovica...drejtesia vonon por nuk harron dhe ky shemti e drejtuesit injorant dhe i pa afte si ata injorantet e tatimeve do perfundoje se nje inteigjent nuk ben kurreeee gabime te ketij lloji sado i bindur te jesh ndaj shefit tend...
avatar
Anonim
lulzim halilaj po cjan kto lloj komenti pa pik kulture qe ben o arben se njerez si puna jote e kan cuar shqiperin 100 vjet prapa.me njerez injorat smund te degjoj me rinia dhe te bie pre e konkluzioneve te parakohshme.shtroheni kurizin dhe punoni te jepni me te miren per kte vend .te gjith hajdutet do ikin nga puna dhe me burg te denohen dhe te ciret maska e hajdutve gjith kture viteve demokraci
avatar
Anonim
Arben Kola Fshatarwt e Rahovise njw fshat i varfwr nw Skraparit tw Cilet Prokuroria i coj ne hekurat e burgut jane bere te pa perbajteshem dhe e dine se kane te gjithe fuqin e shtetit dhe jane "Perendi" per kete vend. I tille eshte dhe Deputetit i LSI Gledion Rahovica qe populli do di jap pergjigjen sicc i dha Ramws pwr atw |"Jo" NJW Milionwsh " Grushtash Shqiptarwsh tw vendosur per te jetuar dhe jo per tw vdekur.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45