Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
01 Tetor 2014 - 19:18
Goditet banda Shqipėri-Holandė
kapen 2 ton drogė, 36 nė pranga
Njė oraganizatė kriminale qė merrej me trafikimin lėndėve narkotike ėshtė shkatėrruar nga policia italiane ndėrsa janė lėshuar 36 urdhėrarreste. Pas njė operacioni tė gjerė tė policisė italiane nė Firence dhe Milano janė sekuestruar rreth 2 ton lėndė narkotike e llojeve tė ndryshme.  

Organizata, e pėrbėrė kryesisht nga shqiptarėt, kishte bazėn e saj tė operacioneve nė Holandė, Belgjikė dhe Shqipėri, ndėrsa drejtohej nga  Edmond e Gerti Marku si dhe Ditmir Vuēaj.

Ja shqiptarėt e arrestuar nė kėtė operacionEdmond Marku, Gerti Marku, Ditmir Vucaj, Aleks Mejdani, Leonard Samkaj, Tafil dhe Daniel Popa, Arben Demaj, Shyqyri Demaj, Vullnet Rexha, Artur Braha, Sokol Ndoci, Martin Lulaj, Alfred Dekaj, Emilion Veka, Gentian Isufaj.

lista e emrave me logo


      (Ja si ishte organizuar banda kriminale)Droga futej nė kamionė mallrash dhe mė pas mbėrrinte nė Itali. Lėnda narkotike e llojit kokainė futej nė Itali nga Hollanda, ndėrsa marijuana vinte nga Shqipėria. Mes lėndės narkotike janė sekuestruar dhe 15 kg kokainė.

Pas urdhrit tė lėshuar nga Gjykatat e Firences dhe Milanos gjithashtu janė konfiskuar disa prona, 9 makina dhe 13 llogari bankare tė cilat sipas policisė i pėrkasin tė dyshuarve.  

Hetimi i policisė italiane ka filluar qė nga viti 2010 dhe ka vazhduar nė vitin 2011 nė operacionin e koduar "Malėsori 2011".

droga e kapur
droga e kapur
droga
FOTO tė tjeraRedaksia Online
(g.f/shqiptarja.com)

2 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
titi ukes BLED ALIA hallall i paska pshtue arrestimit me gjith LED FILPATIN
avatar
Anonim
Maloku Hahahaha asnje nga ato emra nuk esht kapur . Rrini pa merak ju bethar qe thoni bravo policia
avatar
Anonim
Malesori Pse u vjen inat juve nga Tirona dhe Jugu apo ju ka bo Rilindja cuna mami . Hallall va bofte zoti jane te shkathet Gjynah qe I paskan kapur
avatar
Anonim
hecaty Lista e emrave ngjaka si mbledhje e kryesis se PD ... 95% malok dhe 5% qe jan aty pa dashje
avatar
Anonim
u kenaq fieraku pse qesh re lalke apo se nuk ishe ti me rradh mos u merzit
avatar
Anonim
shkoder Hashashin me te mire ne bote e ka dugagjini as hashashi i lazaratit sja kalon
avatar
Anonim
goni para katoliket e mirdites!
avatar
Anonim
juli ska asnje tironc me duket nga mbiemri ,mos jane nga veriu ajde droge ajde bravo policia italiane
avatar
Anonim
firaku ha ha
avatar
Anonim
pg mja o barbon o lalke se gjynaf cunat
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45