Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
19 Tetor 2017 - 16:11 | përditesuar në 17:37
Itali, kapen 2 ton kanabis, erdhi
nga Shqipėria, pranga vlonjatit
ITALI-Policia italiane ka sekuestruar nė Ferrara rresht 2 ton lėndė narkotike tė llojit kanabis sativa, qė dyshohet se vinte nga brigjet shqiptare. Sasia e drogės do tė gjeneronte njė shumė prej 20 mln eurosh.

 

Policia italaine ka arrestuar njė person me iniciale R.R qe besohet se ėshtė nga Vlora ndėrsa ka shpallur nė kėrkim 3 tė tjerė. Mediat italaine raportojnė se operacioni ėshtė zhvilluar tė martėn.

 

Bėhet fjalė pėr 90 pako tė gjetura nga policia tė cilat ishin ende tė ndotura me rėrė dhe lagėshtirė pasi kishin pak kohė qė ishin transportuar nėpėrmjet njė gomoneje. Sasia e drogės ishte ngarkuar mė pas nė dy furgonė dhe bėhet fjalė pėr 2 ton marijuanė dhe 10 kg hashash, njė pjesė nė sasi tė ngurtė e njė pjesė nė sasi tė lėngshme.

Nėse kjo superngarkesė do tė ishte hedhur nė treg, prej saj do tė pėrfitoheshin 20 milionė euro kesh. Banorėt e zonės thonė se kjo ėshtė sasia mė e madhe e parė ndonjėherė nė kėtė zonė dhe njė sekuestrim gjigant nė nivel kombėtar nga autoritetet.

Gjithcka nisi orėt e vona tė sė martės nga njė kontroll i autoriteteve nė Lido di Spina ndaj peshkatarėve, por mė pas forcat policore kanė spikatur automjete e dyshimta dhe sapo kanė vėnė re praninė e bluve, disa nga tė dyshuarit kanė mbuluar tė largohen nga njėri prej furgonėve nė tė cilėt ishte vendosur sasia e drogės.

Ndėrkaq furgoni I dytė duke u pėrpjekur edhe ai tė largohet, ėshtė futur nė njė rrugė dytėsore , ka shpėrthyer derėn e njė parking por ėshtė ndalur nga policia. Kjo e fundit gjeti edhe lėndėn narkotike ,njė ndėr sasitė mė tė mėdha tė para ndonjėherė. Nga ngjarja pati njė tė arrestuar, e tre tė tjerė nė kėrkim

dy.b/shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277