Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:01 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
20 Shkurt 2016 - 16:52 | përditesuar në 21:33
Bashkia: PD lejoi 30 kafene te
Liqeni, sot kundėr parkut tė lojėrave
PD: Tė hėnėn nė protestė kundėr Veliajt
TIRANE - Kryebashkiaku Erion Veliaj e quan standard tė dyfishtė kundėrshtinė qė Partia Demokratike po i bėn projektit pėr ndėrtimin e kėndit tė lojėrave pėr fėmijė nė Parkun e Liqenit Artificial tė Tiranės. 

Pėrmes njė deklarate pėr mediat nga Bashkia e Tianės thuhet se demokratėt nuk ndėrtuan asnjė kėnd lojėrash pėr fėmijėt nė 4 vitet qė drejtuan Tiranėn, por pėrkundrazi - theksohet nė njoftim - lejuan ndėrtimin e kafeneve tek Liqeni dhe tė njė pallati 17 katėsh tek Diga. 

"Sot kėshilltarėt e PD-sė ngrejnė zėrin kundėr njė parku lojėrash pėr fėmijė, ndėrkohė qė deri dje kur ishin nė krye tė punėve tė Tiranės, lejuan ndėrtimin e mbi 30 kafeneve rreth e rrotull Liqenit Artificial, tė cilat janė formuar si ēibanė e po i zėnė frymėn zones pėrreth. Ky standard i dyfishtė i Partisė Demokratike ėshtė njė sjellje e turpshme e njė force politike, e cila synon vetėm pengimin e zhvillimit tė qytetit", thuhet nė deklaratė.

Bashkėngjitur njoftimi, Bashkia e Tiranės ka bėrė publike edhe lejen e dhėnė nga Kėshilli Kombėtar i Territorit pėr ndėrtimin e parkut tė lojėrave.

Deklarata e Bashkise
Bashkia e Tiranės shpreh keqardhjen qė Partia Demokratike vazhdon tė kundėrshtojė hapur krijimin e kėndeve tė lojėrave pėr 200 mijė fėmijėt e Tiranės, si dhe tė hapėsirave tė reja publike pėr qytetarėt. Pasi nė 4 vjet nuk ndėrtuan qoftė edhe njė kėnd tė vetėm lojėrash pėr fėmijėt e kryeqytetit, por nė vend tė tyre dhanė me dhjetra leje abuzive ndėrtimi, mes tė cilave edhe ndėrtimin e njė pallati 17 katėsh nėn digėn e Parkut tė Liqenit Artificial, sot zyrtarėt e Partisė Demokratike kėrkojnė tė pengojnė zhvillimin e mėtejshėm tė Tiranės.

"Sot kėshilltarėt e PD-sė ngrejnė zėrin kundėr njė parku lojėrash pėr fėmijė, ndėrkohė qė deri dje kur ishin nė krye tė punėve tė Tiranės, lejuan ndėrtimin e mbi 30 kafeneve rreth e rrotull Liqenit Artificial, tė cilat janė formuar si ēibanė e po i zėnė frymėn zones pėrreth. Ky standard i dyfishtė i Partisė Demokratike ėshtė njė sjellje e turpshme e njė force politike, e cila synon vetėm pengimin e zhvillimit tė qytetit".

Pėr transparencė ndaj qytetarėve, Bashkia e Tiranės po publikon edhe lejen e dhėnė nga Kėshilli Kombėtar i Territorit pėr nisjen e punimeve pėr ndėrtimin e parkut fantastik tė lojėrave pėr fėmijė te Liqeni Artificial, i cili brenda pak muajve do mund tė frekuentohet e shijohet falas nga tė gjithė fėmijėt e qytetit.

Gjithashtu, pėr t’i shkuar deri nė fund transparencės tonė, do tė publikojmė edhe fotografitė e dhjetra kafeneve qė Lulzim Basha dhe kėshilltarėt e PD-sė lejuan e ndėrtuan rreth e rrotull Liqenit Artificial, ndonėse qytetarėt e Tiranės e dinė mirė se kush e shkatėrroi qytetin nė 4 vitet e fundit.

Bashkia e Tiranės dėshiron tė sigurojė qytetarėt e Tiranės se do tė vazhdojė punėn pėr realizimin e njė sėrė projektesh madhore pėr qytetin, tė cilat deri dje kishin mbetur peng i pėrtacėve qė e drejtuan kėtė qytet nga viti 2011 nė 2015.

bashkia e tiranes parku

Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com)

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Qutetari Vazhdo punen Erjon se ne populli i ndershem kete duan qe Tirana te kete sa me e kendeshme per te jetuar.Beni gabim qe u ktheni pergjigje ketyre kastravecave te PD.Kur kishin krye kastravecin ne bashki,keta flinin gjume dhe mendonin vetem per te vjedhur.Vazhdo Erjon keshtu se keta i vien legenit .
avatar
Anonim
Bilbili Sheh rrushi rrushin dhe piqet
avatar
Anonim
edvini pse vetem pd edhe ps ka dhene leje per kafe
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279