Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
27 Nentor 2016 - 19:20 | përditesuar në 21:23
Makina bie 30 metra nė humnerė
shpėtojnė pėr mrekulli 4 persona
Aksidenti,shoferin e nxori zjarrfikėsja
Tiranė, makina po kthehej nga Dajti
Tiranė-Katėr persona kanė shpėtuar pėr mrekulli nga vdekja, pasi makina ku po udhėtonin doli nga rruga duke pėrfunduar rreth 30 metra nė humnerė nė Qafė Priskė.
 
Nga aksidenti ka mbetur i plagosur vetėm drejtuesi, i cili ėshtė nxjerrė nga makina nga zjarrfikėsja, ndėrsa tre pasagjerėt kanė arritur qė tė dalin vetė nga automati duke lajmėruar mė pas policinė pėr ndihmė.
 
Sipas tė dhėnave tė policisė, makina tip ‘Volkswagen’ me targė TR0642P e drejtuar nga 28-vjeēari me inicialet  J. S. ka dalė nga rruga duke rėnė nė humnerė nė Qafė Priskė rreth orės 19:20 tė mbrėmjes sė sotme.
 
I plagosuri ėshtė dėrguar nė spital me ambulancė, ndėrsa nėn kujdesin e mjekėve ndodhen dhe 3 pasagjerėt e mjetit, tė cilėt kanė marrė dėmtime tė lehta, por jashtė rrezikut pėr jetėn.
 
Katėr personat e pėrfshirė nė aksident po ktheheshin nga Dajti, ndėrsa shkak i aksidentit mendohet se ka qenė shpejtėsia e lėvizjes dhe mosnjohja e terrenit.dy.b/shqiptarja.com

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45