Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:45 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet Nga ELTON QYNO
30 Nentor 2013 - 07:36
Aksidenti, familjarėt kėrkojnė
portofolin e Olldashit. Humbi
VIDEO/Portofoli as nė provat e gjetura
TIRANE- Megjithėse prokuroria ka urdhėruar dorėzimin e tė gjitha sendeve personale tek familjarėt e tė ndjerit Sokol Olldashi, i vetmi send qė nuk ėshtė marrė nė dorėzim nga tė afėrmit ėshtė portofoli. Ky i fundit nuk ėshtė fiksuar nė procesvebalet e prokurorisė dhe policisė sė Tiranės, pasi sipas burimeve nuk ėshtė gjetur nė vendgjarje, por edhe brenda ambjenteve tė makinės Benz-Mercedes me targė AA 003 HN. Dyshimet flasin se portofoli mund tė jetė vjedhur nga persona qė kanė qėnė tė pranishėm nė vendgjarje, duke pėrfshirė kėtu dhe banorė tė zonės.

Pak ditė mė parė, njė pėrfaqėsues i familjes Olldashi ėshtė paraqitur nė polici dhe prokurori, duke kėrkuar portofolin personal tė tė ndjerit Olldashi, por qė nė fakt pas verifikimeve tė kryera ėshtė konstatauar se ky send nuk ėshtė shkruar nė listėn e provave tė gjetura nė vendin e aksidentit. Pavarėsisht kėsaj, nga ana e prokurorisė sė Tiranės, ju ėshtė dhėnė garanci pėrfaqėsuesit tė familjes Olldashi qė do tė bėnin njė rikontroll tjetėr tė provave,me shpresėn e gjetjes sė portofolit, nė tė cilin deputeti i PD Sokol Olldashi, kishte njė sasi lekėsh dhe disa karta elektronike bankomati.

Ndėrkohė qė jo mė larg se 10 ditė, nė makinėn e Olldashit, janė gjetur telefoni, ora, dy libra tė grupit “Bitėlls”, njė libėr ekonomik, 20 pako duhat tė bluar, qindra filtra cigaresh si dhe dy Lap-Topė. Sokol Olldashi, humbi jetėn nė njė aksident teksa po kthehej nga qyteti i Elbasanit. Fillimisht u pėrfol se bėhej fjalė pėr dy viktima dhe mė rezultoi se personi i vetėm qė kishte humbur jetėn nė aksidentin tragjik ishte vetėm deputeti i Partisė Demokratike Sokol Olldashi. Lidhur me kėtė ngjarje prokuroria e Tiranės ka marrė nė pyetje shoferin e Sokol Olldashit, si dhe rreth 7 persona banorė tė zonės, tė cilėt kanė qėnė tė pranishėm nė momentet e para tė rrėzimit tė makinės nė rrėpirė.

Shkrimi u publikua sot (30.11.2013) nė gazetėn Shqiptarja.com (print)

Redaksia Online
(d.d/shqiptarja.com)

22 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Rrapo I ndjeri qe person politik, me Benz teper te shtrenjte (ndoshta dhurate nga shteti sepse rroga nuk ia arrin), me Benz qe te mbron nga tere aksidentet, me Benz qe rreshqiti ne nje rrepire te vogel me shpejtesi te vogel. Rastesia e habitshme eshte se shoferi i te ndjerit u shkeput nga deputeti Igli Tare pikerisht ne ēastin qe i ndjeri po kryente aksidentin dhe kishte kohe t'ia spjegonte shoferit te tij ēfar po i ndodhte.
avatar
Anonim
toni Ne radh te par ngushllimet me te sinqerta familjes dhe te afermeve te Ndjerit ..pa dashur te ata.. koj njeri po dua te them zotin Azem Hajdarin KUSH evrau po Arben Brocin po Trebicken po Fatmir xhinxhiē ku jan autoret autoret dihen dhe jan sigurimsat qe sot jan ne dy krahat majtas dhe djathtas .. Te pretendosh pre aksident duhet te jesh i marre ose bashkpuntor ne krim JA SJELLT ZOTİ KE FEMİT E TYRE TURP
avatar
Anonim
Prokurori Portofoli i duhej policeve per te pire ndonje birre
avatar
Anonim
ari Po pse ju mendoni qe familja nuk i ka marre detajet e ngjarjes ? Sigurisht qe po dhe nuk ka pse te behen publike .Nuk e kuptoj fantazine e disave qe nje shtet i tere pozite-opozite i paskan ngritur kurth te ndjerit , me sa duket jemi popull telenovelash pfff !
avatar
Anonim
N. Shabani Portofolin nuk e kane vjedhur fshataret jo por ata qe e vrane ja moren. E bene te dukej si aksident por do dilte ne shesh zullumi qe ata bene dhe mbasi e kane vjedhur portofolin kane harruar ta vene prape ne vend ku ishte ne xhepin e Olldashit. Ja keshtu ka ndodhur e vrane dhe kerkojne te na hedhin hi syve. Personi i dyte qe ka qene ne makine ka vdekur mbas 2 diteve te Olldashit. Mbase me shume informacion per aksidentin mund te japin Kulicet dhe Brecanet e Sali Berishes me Zenin sigurisht.
avatar
Anonim
roterdami Po mire po kamerat e tunelit qe ka kaluar tunelin e elbasanit pse si shikojne ??? Mjer ai qe shkoj po me ate lloj makine ne ate lloj aksidenti nuk mund te vdesesh ashtu qofte i gjenetit se fundi fundit njeri ishte
avatar
Anonim
billy Me sa duket, eshte urdheruar te mos dale e verteta. Pse lihen me qellim pika te erreta. Kur u largua nga Tirana? Kush e mori ne telefon? Prokuroria duhej te kishte nxjerre te gjithe tabulatet e thirrjeve per gjithe diten, mirepo dicka nuk shkon..... Si nuk u gjet ende se ku ishte ate mbremje i ndjeri. Edhe nje njeri i zakonshem do ta kishte gjetur, jo me shteti. Perseri dicka nuk shkon. Po te ishin sqaruar keto, nuk do te kishte hamendje...
avatar
Anonim
Ilir O njerez te mire,mendoni qe Olldashi do kete patur menjane “ca para“,qe ndoshta as familja nuk ja dinte ? Po keto “shenja“mund te kene qene diku ne protofol,carta Banke,code,etj....nuk besoj se bejme fjale per “ca mijshe“,apo jo ? Ketu besoj se fle “lepuri“, ndoshta......uroj qe asgje nga keto thjesht hamendje te mos jete e vertete.....nese investigimi nuk thellohet dhe publiku nuk informohet me tej,atehere ne na takon te fantazojme.Le te presim dhe ca.
avatar
Anonim
Liri Si ka mundesi qe u vodh portofoli kur nderkohe makines nuk ju panin dyert? Car perrallash po thoni?
avatar
Anonim
Gimi Te lumte !!! Bukur e ke arsyetuar . Ka patur "shume-shume veshtirsi" per me hapur/prere dyert me vegla speciale...dhe prandaj u vonua ne nxjerrjen e trupit. Keshtu na u tha...dhe e besuam. Po portofoli si eshte zhdukur?
avatar
Anonim
po kte te shkretin e vran dhe sic po duken gjerat ate mund ta ken marr peng dhe pastaj mbasi e kan vrar e kan hellur aty gjoja aksident ktu mundet te ket gisht pd dhe ceta lsi pasi sokoli ishte shum kurajoz dhe do ket pasur gjera per te then
avatar
Anonim
LUK SOKOLIN E VRANE POR FATKEQSISHT NE SHQIPERI E VERTETA SDO TE MERRET VESH KURRE
avatar
Anonim
ardian i ndjeri dhe i ziu sokol car fundi i hidhur,po kete rast nuk ka qen e qete ta besoje qe eshte aksident ky eshte krim barbar enigme sic ishte trebicka xhindi e shume te tjere qe ende nuk dihen se cfund kane pesuar,arkitekti i ketyre krimeve barbare dihet ,shume ngushellime familjes.poshte kriminelet e udb-serbe sekretari i ppsh-se SRB-sha me lakenjte e bastardet si kulicaj....
avatar
Anonim
anonimos Ore keta prokuroret mos jane me temperatur ose I ka kap donje virus keta!?si nu ju vjen turp qe thoni se portofolin ndoshta ja kan vjedh fshataret e zones ose donje kalimntar ?cfare jane keto cmendurira o prokuror?!nje pyetje kam o zoti prokuror perse fshataret e zones nuk I vodhen te ndjerit Sokol dy laptopat dhe celularin?sepse dhe laptopat bejne lek apo jo?!o prokuror gjeje me ke ka biseduar indjeri per her te fundit?dikush deklaron se dyert e benzit ishin te hapur.?
avatar
Anonim
lame hunderri Ore eshte thene qysh diten e pare se Sokolin e kane vrare dhe ai nuk ishte aksident i zakonshem i shkaktuar nga vete drejtuesi i automjetit.Ka nje 100 pikpyetje kjo ngjarje.
avatar
Anonim
Aleksandri Sokolin e kan vrar ne makine tjeter. Atje i ka rene portofoli. Urdheruesit Jan ne parlament ushraret Jan qente qe bredhin rrugve
avatar
Anonim
anonim Po syzet ku jane,u perplas dhe nuk mbeti asnje cope,apo i rane atje ku e vrane e me pas e sollen atje ku u alibua aksidenti.Vrases te pa afte. Ashtu si e gjithe qeveria dhe administrata berisha.
avatar
Anonim
ida ia kan mar ata qe e kan vrare pa lere aksidentin idiotnqe sajojn keta.i vetmi viktim qe nuk u mor vesh me kishte qen me pare personi i fundit qe takoi....ne cfare gjendje kish qen i pire apo jo..telefonatat gjat ddites me ke i kishte pas etj qe dhe nje qytetar i thjesht i kupton jo me nje prokurori apo gjyqsor
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Vettingu, Calavera: Kemi dosjet e gjyqtarėve e prokurorėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/07/2017, Viti VII - NR.169