Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:54 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
21 Shtator 2017 - 10:09 | përditesuar në 10:53
Pije alkoolike false nė Shkodėr
8 tė ndaluar, 5 punonjės tė AKU
Shpallet nė kėrkim pronari i fabrikės Xhavit Kasemi
Tetė persona janė ndaluar dhe njė tjetėr ėshtė shpallur nė kėrkim pasi falsifikonin pije alkoolike dhe energjike nė njė fabrikė nė Shkodėr.

Pesė nga tė ndaluarit janė inspektorė tė AKU-sė tė cilėt akuzohen se kanė lejuar prodhimin e pijeve nė mėnyrė tė kundraligjshme. 

Nė kėrkim pronari i fabrikės, Xhevat Kasemi
Policia bėn tė ditur se aksioni ėshtė kryer njė ditė mė parė nga Seksioni Kundėr Krimit Ekonomiko-Financiar, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Shkodėr duke ekzekutuar Urdhrat e Prokurorisė Shkodėr pėr ndalimin e Syrri Caku, 70 vjeē, banues nė Shkodėr, Fatjon Bushati, 29 vjeē, banues nė Shkodėr
Sami Haxhija, 59 vjeē, banues nė fshatin Guri Zi, si dhe u bė shpallja nė kėrkim dhe po punohet pėr kapjen e Xhevat Kasemi, 53 vjeē, banues ne Shkodėr, i proceduar dhe i dėnuar mė parė pėr tė njėjtėn vepėr penale. 

Kasemi rezulton tė jetė edhe pronari i fabrikės sė falsifikimit tė pijeve. 

Sipas policisė, personat e lartpėrmendur nė bashkėpunim me njėri tjetrin, si punonjės tė subjektit “Briland” me administrator Xhavit Kasemin, kanė prodhuar produkte ushqimore nė menyrė tė kundraligjshme dhe tė dėmshme pėr shėndetin, ku gjatė kontrollit nė subjektin “Briland” nė lagjen Ajasem, Shkodėr, nė bashkėpunim me Drejtorinė e Hetimit Tatimor Shkodėr, u gjetėn dhe u sekuestruan nė cilėsinė e provės materiale sasi tė mėdha pije alkolike.

Nė fabrikė falsifikoheshin pije alkoolike dhe energjike tė markave tė ndryshme, tė cilat shiteshin nė supermarkete si produkte tė importuara. 

Materialet i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr pėr veprat penale “Shkelje e tė drejtės sė pronėsisė industriale”, “Prodhimi i kundraligjshėm i artikujve industrial e ushqimor”, “Fallsifikimi i formularėve”, “Ruajtja apo depozitimi i mallrave kontrabandė” dhe “Fshehja e tė ardhurave” parashikuar nga neni 288/a, 149/a, 190, 189/2 , 180 i Kodit Penal.

Arrestohen pesė punonjės tė AKU-sė nė Shkodėr
Gjithashtu u bė ekzekutimi Urdherit tė Prokurorisė Rrethit Shkodėr me Nr. extra datė 20.09.2017 pėr ndalimin e shtetasve: 

Hilmi Erkoēaj , 65 vjeē, banues ne fshatin Mushan, Njėsia Administrative Dajē, Shkodėr, me detyrė inspektor tė Drejtorisė Rajonale nė A.K.U. Shkodėr

Abdyl Bajraktari, 52 vjeē, banues nė Shkodėr, me detyrė inspektor tė Drejtorisė Rajonale nė A.K.U. Shkodėr

Elvis Rraboshta, 32 vjeē, banues nė Shkodėr, me detyrė inspektor nė Drejtorinė Rajonale nė A.K.U. Shkodėr

Adnan Gradeci, 50 vjeē, banues nė Shkodėr, me detyrė inspektor tė Drejtorisė Rajonale nė A.K.U. Shkodėr

Edmond Fortuzi, 65 vjeē, banues nė Shkodėr, me detyrė inspektorė tė Drejtorisė Rajonale nė A.K.U. Shkodėr,

Shtetasit e lartėpėrmendur, nė bashkėpunim me njėri tjetrin kanė mbajtur proēesverbale fiktive nė subjektin “Briland” me administrator shtetasin Xhavit Kasemi, duke e lejuar tė prodhojė produkte ushqimore jashtė normave tė higjenės e nė mėnyė tė kundraligjshme.

Materialet iu referuan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr pėr veprėn penale tė “Shpėrdorimi i detyrės” parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal.
fabrika pijeve shkoder
Etiketat qė pėrdoreshin pėr stampimin e pijeve

fabrika pijeve shkoder
(Punishtja ku falsifikoheshin pijet nė Shkodėr)Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Shqiptar Po AKU esht institucion grabites.shkoni ne dogana,te gjithe tregtaret paguajne nga 15000lek edhe askush nuk kontrollon.aku I mbledh leket me dhune nepermjet agjenteve doganore.edhe askush nuk I prek
avatar
Anonim
Ago Mira i merrte leket,dhe ja dergonte familjes Cela ose ne te kundert dote hiqej nga pozicioni isaj si drejtore,si shum drejtoret qe ka LSI ja o parat o hiqesh nga puna SHkodranet e ndershem dhe jo hajdutat e dine mire se si ka vepruar LSI ja ne keto 8 vite.
avatar
Anonim
Ymeri Dhe ky eshte justifikim??!!
avatar
Anonim
Doctor alban Ne burg 25 vjet, tu shit helme per pije
avatar
Anonim
Agoja Keta jane koka turku!! Nuk keni fut ne burg Mira Kozmajn drejtoren e AKU ajo qe merrte lektet cdo muaj nga Xhaviti dhe detyronte bizneset te paguanin reklamat tek TV1 Chanell Shkoder, prone e deputetit te LSI.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Balla: Llalla ikėn nė 7 dhjetor Kryeprokurori i ri i pėrkohshėm
Studiuesi Belushi-Ramës: Krijo dikasterin ministerial për arbëreshët
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 10/12/2017, VITI VII- NR.292