Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
10 Nentor 2017 - 00:22 | përditesuar në 09:01
Hetimet pėr korrupsion nė drejtėsi, bastiset shtėpia e gjyqtarit Shkėlqim Miri.

Prokuroria e Tiranės ka kėrkuar kontroll pėr shtėpinė e gjyqtarit tė Apelit, kėrkesė qė u pranua nga Gjykata e krimeve tė rėnda pas hetimeve pėr njė rast korrupsioni. Gjatė kontrollit tė ushtruar nga policia, Mirit i janė gjendur njė sasi prej 30 milionė lekėsh (tė reja) nė shtėpi. Miri gjyqtar i Apelit nė Tiranė, ish anėtar i KLD-sė. 

Miri ėshtė pėrfshirė nė ndryshimin e njė akuze nga vrasje nė plagosje tė rėndė me dashje. Nė kėtė proces ka qenė i pandehur shtetasi Gentian Doda, nga Burreli i ekstraduar pak kohė mė parė nga Amerika. I dėnuari Gentian Doda akuzohet pėr njė vrasje tė dyfishtė nė Burrel, nė vitin 1997.

Doda akuzohet pėr vrasjen e Gazmir Dedjes dhe Asllan Gjokės. Autori dhe Dedja kanė qenė pjesė e grupeve rivale nė Burrel dhe kanė pasur konflikte tė vijuara ndėrsa Gjoka u vra aksidentalisht. Ēėshtja e tij u shqyrtua edhe nė Gjykatėn Kushtetuese, e cila vendosi qė gjykimi ndaj tij tė zhvillohej sėrish nė gjykatėn e shkallės sė parė tė Matit. Nė pėrfundim tė hetimit, Prokuroria e Matit kėrkoi dėnimin e tij me 20 vjet burg me akuzėn e “vrasjes me paramendim”, pėr autorin Gentian Doda, i ekstraduar nga SHBA nė 2012. 

Prokuroria e pėrgjithshme sot do tė njoftojė KLD-nė pėr tė proceduar mė tej ndaj gjyqtarit Shkėlqim Miri. 

Redaksia Online
A.Dr/Shqiptarja.com

22 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
ing.tir.72 I ekstraduar nga Amerika...Prandaj prokuroria kerkoi dhe gjykata e krimeve te renda pranoi kontrollin e shtepise se tij!!!!!!!!!!!.Politikaneve tane t`ju vije turp qe e shkaterruan vendin tone si institucionalisht,ekonomikisht,moralisht etj.dhe tani revoltohet opozita dhe hajdutet,qe po i ve ne rresht Amerika .PERPARE ME REFORMEN NE DREJTESI.Do te qajne disa persona ,por do te shpetoje nje popull i tere, i vuajtur
avatar
Anonim
Populist More kontrolloni Zaganjorin se do te gjeni shume e me shume
avatar
Anonim
Ermal Kemben zvarre, nga i pari deri tek i fundit. Uroj sot me teper se kurre te jete e vertete shprehja e Rames "s'keni pare gje akoma".
avatar
Anonim
tirane Sa njeri I mire, vetem 300. Kushedi sa kane te tjeret.
avatar
Anonim
Mali Kta fshijne bythen me leke as leter higjenike nuk perdorin.
avatar
Anonim
lulu keto jane para xhepit per te
avatar
Anonim
Katovica Yyyt bastardė e alabakėr
avatar
Anonim
prokurori ok ky Miri i tirones, po ai Miri i gjykates Lacit, qe ka nxjerre nga burgu qindra vrases e kriminel Lacjane e te rrethinave ? ai ka te pakten 3 miliard leke neper vrima.
avatar
Anonim
Gjykatsi Ti heqim leket nga shtepia se po na i marrin te gjitha. Ky paska qene i mbarum vec 30 milion. Po na qe kemi......
avatar
Anonim
XXX Ma n fund filloj shkaterrimi i kėtyre gjakpirsave
avatar
Anonim
Xyz Filloi mesa duket
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277