Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:21 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
22 Korrik 2017 - 10:43 | përditesuar në 13:35
Report TV nė Ksamil, nė vendin
ku humbi jetėn 15- vjeēarja ruse
Zbulohen flokė nė njė mjet lundrues
Report TV ka shkuar nė Ksamil, nė vendin ku njė ditė mė parė humbi jetėn 15- vjeēarja ruse, Ksenia Roik.

Nė njė lidhje me gazetarin Piro Nase, ėshtė bėrė e ditur se edhe mėngjesin e sotėm nė brigjet e Ksamilit, ende nuk ka njė patrullė tė rojeve bregdetare, njė detyrim pėr tė cilin nė autoritet lokale kanė pasur edhe kėrkesa nga pushuesit, por qė ende nuk ėshtė zbatuar.

Nė zonėn e “Tre Ishujve”, gjatė ditės sė sotme ėshtė ndalur qarkullimi i mjeteve lundruese me motor, pasi kjo zonė konsiderohet ende si vendi i krimit, pasi shkak pėr vdekjen e 15- vjeēares, dyshohet tė ketė qenė njė goditje nga njė motor uji.

Trupi i Ksenia Roik, ndodhet nė morgun e qytetit tė Sarandės, ku pritet tė kryhet autopsia nga ekspertė tė cilėt janė duke shkuar nga kryeqytetit, me kėrkesė edhe tė autoriteteve ruse.

Pėr vdekjen e turistes pėrveē prindėrve tė saj, kanė dėshmuar nė polici edhe tre persona tė tjerė tė cilėt ndodheshin pranė vendit tė ngjarjes.

Gjithashtu pritet qė tu ekspertizės t’u nėnshtrohen edhe mjetet lundruese me motor, tė cilat kanė qarkulluar gjatė ditės sė djeshme  nė zonėn ku humbi jetėn 15- vjeēarja.

Familjarėt e saj kanė deklaruar nė polici se shkak pėr vdekjen e vajzės tyre ishte goditja nga njė motor uji, ndėrkohė nė trupin e saj janė konstatuar  plagė nė trup dhe nė kokė.

Detaje tė reja/ Zbulohen flokė nė njė mjet lundrues

Report TV mėson se hetimet e Prokurorisė sė Sarandės janė pėrqendrua nė dy pista kryesore, nė atė tė goditjes sė 15- vjeēares nga njė mjet lundrues ose vdekje aksidentale.

Bruime nė grupi hetimor bėjnė me dije se janė kontrolluar disa mjete lundruese, ku janė gjetur edhe flokė, tė cilat pritet tė analizohen.

Nė ambientet e komisariatit tė policisė nė qytetin bregdetar janė shoqėruar disa pronarė tė mjeteve lundruese.

Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Pushues O Z Rama SHKARKOJE MINISTRIN e TURIZMIT o derrzi qe nuk merr masa sigurije
avatar
Anonim
G Skemi gje ne ate vend te mallkuar akoma Jo.po mendoja vitin tjeter ti beja pushimet ne shqiperi por me cpo na degjojne veshet!!!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279