Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:34 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet Nga Andi Qosja
15 Dhjetor 2014 - 16:51
Shtyhet gjyqi ndaj bandės sė tritolit
Gjykata u pezullon paraburgiminVD
TIRANĖ - Mungesa e dy avokatėve mbrojtės tė Andon Mėhillaj-t, ka qenė shkaku i shtyrjes sė seancės gjyqėsorė ndaj 7 tė pandehurve tė “bandės sė tritolit”. Edmond Dėma dhe Lazer Sokoli avokatėt mbrojtės tė Mėhillaj-t nuk kishin njoftuar trupin gjykues pėr mospjesėmarrjen e tyre nė kėtė seancė, ēka bėri qė gjyqtarja Flora Hajredinaj tė shtyjė senacėn e ditės sė sotme.
 
Nė sallėn e gjyqit ishin tė pranishėm vrasėsi me pagesė, Julian Sinanaj, Andon Mėhillaj, Marjon Mitro, Ndriēim Gjokona, Albin Mexhaj, ndėrsa Ilir Karēini kishte zgjedhur tė pėrfaqėsohej nga avokati i tij Ardian Leka, Sakaq, pėr drejtėsinė shqiptare vazhdon tė jetė ende nė kėrkim personi i shtatė Genis Mėhillaj.
 
Nė seancėn e datės 4 dhjetor, Julian Sinanaj ėshtė revoltuar nė sallėn e gjyqit duke, kėrkuar llogari se pse nuk ėshtė arrestuar personi nga Vlora me iniciale E.L, pėr tė cilin ai ka dėshmuar se ishte pjesė e bandės, duke bėrė qė tė kishte njė debat tė forta mes tij dhe gjyqtares Hajredinaj.
 
Katėr seanca gjyqėsore janė zhvilluar deri tani ndaj, “Bandės sė Tritolit”, ku ndaj 7 tė pandehurve rėndojnė rreth 38 akuza pėr vepra tė rėnda penale, si, “vrasje me paramendim”, “vepra me qėllimi terroriste” si edhe krijim i “grupit tė strukturuar kriminal”.
 
Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

18 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/10/2017, Viti VII - NR.248