Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:56 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
15 Korrik 2017 - 15:45 | përditesuar në 10:25
VLORE-Njė tragjedi e vėrtetė ka qėnė kjo e shtunė pėr Vlorėn pasi brenda pak orėsh tė paktėn 4 persona kanė humbur jetėn duke u mbytur tragjikisht nė det.

3 tė rinj janė mbytur nė Zvėrnec dhe njė 14 vjeēar nė zonėn e Ujit tė Ftohtė.

Zvėrnec mbyten nė det 3 tė rinj

Tre persona janė mbytur pasditen e sotme nė plazhin e Zvernecit , pranė zonės sė Portonovės.

Ngjarja mėsohet se ka ndodhur rreth orės 14 e 30.

Tė tre trupat e tė mbyturve janė nxjerrė nga deti. Viktimat janė dy vajza dhe njė djalė nga Maqedonia. 

Identifikohen viktimat

Policia ka identifikuar edhe trupat e pajetė, 27-vjecarja Manuela Maraj banuese nė Babicė tė Madhe, Vlorė, Xhoana Cani 25-vjeē banuese nė Tiranė dhe 24 vjeēari  Beniamin Ferati banues nė Tetovė nė  Maqedoni.
 
Gazetari i Report TV  Armand Xhelili nė njė lidhje telefonike bėn me dije se fillimisht ėshtė futur nė det njė nga vajzat pėr t'u larė por ajo ėshtė ndodhur nė vėshtirėsi duke kėrkuar ndihmė. Pasi ka ecur disa metra nuk ka patur forcė pėr tė dalė pėr shkak tė dallgėve tė detit.

Mė pas njė djalė nga Maqedonia ka hyrė pėr t’i ardhur nė ndihmė,  por edhe ai nuk ka mundur tė dalė. Mė pas ka qėnė vajza tjetėr e afėrme e qytetares sė parė e cila ka hyrė nė det pėr t'iu ardhur nė ndihmė, por edhe ajo nuk ka arritur tė mbijetojė.
 
Nė njė lidhje telefonike pėr Report TV gazetari Armand Xhelili bėri me dije se nė zonėn ku ka ndodhur ngjarja mungojnė kullat e vrojtimit.

Beniamin Ferhati nga Tetova ėshtė djaloshi trim qė humbi jetėn nė Plazhin e Vlorės.
Ai ėshtė 24 vjeē dhe kishte ardhur pėr tė pushuar nė plazhet tona, pushime tė cilat rezultuan fatale pėr tė.

tetovari
  Nė foto Beniamin Ferhati nga Tetova

Ndėrkohė policia bėn me dije se ngjarja ėshtė shėnuar rreth orės 14 e 30 pranė zonės sė Portonovės.
 
 “Mė datė 16.07.2017, rreth orės 14:30, ėshtė marrė njoftimi paraprak se nė plazhin e Zvėrnecit po rrezikoheshim tė mbyteshin nė ujė 2 shtetas.
Menjėherė shėrbimet e policisė kufitare dhe ato vendore janė nisur nė afėrsi tė vendit tė ngjarjes pranė zonės sė Portonovės, me ndihmėn e mjeteve lundruese nė ndihmė tė personave por nuk ėshtė bėrė i mundur shpėtimi i tyre.

Si pasojė, janė mbytur 3 shtetas: dy shtetase tė seksit - femėr dhe njė tjetėr i seksit - mashkull.Policia ka bėrė tė mundur nxjerrjen nga uji tė tre trupave tė shtetasve tė mbytur.

Po punon pėr identitetet e tyre tė plota,
” thuhet nė njoftimin e Policisė sė Vlorės.
 
Grupi hetimor ndodhet nė vendngjarje duke kryer hetimet nė lidhje me pėrcaktimin e shkaqeve dhe sqarimin e rrethanave tė ngjarjes.


Mbytet njė 14-vjecar nė Vlorė Pushuesi: Si e nxorra nga deti
Por para ngjarjes ne Zvernec nje tjeter ngjarje tronditi Vloren paradite. Njė 14-vjecar ndėrroi jetė sot paradite nė spitalin rajonal tė Vlorės ku ėshtė dėrguar nė gjendje tė rėndė pasi rrezikoi tė mbytej nė det. Policia bėn tė ditur se, rreth orės 10:00, nė lagjen "Ujė i Ftohtė" Vlorė, pėrballė shkollės sė Marinės, njė shtetas ka rrezikuar tė mbytej nė det dhe ėshtė transportuar pėr nė Spitalin Rajonal Vlorė nė gjendje tė rėndė shėndetėsore.

Dyshohet se bėhet fjalė pėr njė tė ri tė moshės 14-vjeēare, pėr tė cilin rreth orės 10:10, Spitali ka konfirmuar se ka ndėrruar jetė.

Shqiptarja.com meson se i mituri quhet  Endri Bejkotaraj, banues nė lagjen 10 Korriku.

(e.m/d.b/Shqiptarja.com)

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Uje uje Mos nxirrni ne televizor vetem nje ore Veliaj dhe informoni per kohen detin. ...Zgjedhjet u blene tani Pse duhet ta masakroni veliajn cdo cast?Oh harrova! Filloi fushata per Zgjedhjet lokale? ? Prsndaj Veliaj duhet te punoje me ore te zgjatura.
avatar
Anonim
Treni Rrofte CAKO! Hajdeni pushues e mbytuni .Eshte me fat Veliaj qe nuk la det po ka gropa pusetash. Mund te vdesin 2ose 3 ne dite por Jo 4 turiste ne dite si ne Vlore ose njerez te zhdukur bashke me skafe droge pa nam e nishan.
avatar
Anonim
Ana Eshte tragjedi por nuk duhet perdorur per tia hedhur fajin shtetit. Njerezit duhet te kene kujdes per jeten e tyre. Plazhi duket qe eshte zone e pa zhvilluar. Plazhe te tilla te vegjel ka ne gjithe boten ku njerezit shkojne per privatesine. Eshte e paimagjinueshme qe te kete kulla vrojtimi ne cdo plazh. duhet te edukojme te rinjte qe te jene te kujdesshem dhe jo tu themi ska gje ju vazhdoni se pergjegjesin per veprimet e juaja e mban shteti.
avatar
Anonim
Vlonjati Nuk bejne gje jo 5-6 te rinje por as 100!?Jan rreth 20 km plazh. Sot deti ka pasur shume dallge dhe per ata qe s'kane eksperience te mbyt.Bota e ka zgjidhur me flamuj kete problem.Kur deti eshte i trazuar ngrihet flamuri i kuq qe te njofton se nuk duhet te lahesh.
avatar
Anonim
xXx Kjo eshte pergjegjesi direkte per bashkine e Vlores dhe per bukuroshin shejtan-budalla qe e drejton...
avatar
Anonim
Timi PARET E SHTETIT SHKOJNE PER FASADA NUK SHKOJNE ATJE KU DUHET C FARE I KUSHTON SHTETIT TE PAGUAJ 5 - 10 persona Te RINJ lifeguard PER TE SHIKUAR PUSHUESIT KUR HYJNE NE DET TURP I MADH PER QEVERINE RAMA NGUSHELLIME FA MILJEVE PO SHKOJME DREJT FERRIT DHE JO DREJT BE
avatar
Anonim
Taras Bulba Me vjen keq per te tre te rinjte,Kosovatet e Maqedonasit te mis hyjne thelle ne uje mis u reje mendja se dine not por te lahen ku lahen femijet
avatar
Anonim
Taras Bulba Me vjen keq per te tre te rinjte,Kosovatet e Maqedonasit te mis hyjne thelle ne uje mis u reje mendja se dine not por te lahen ku lahen femijet
avatar
Anonim
A Ngushellime familjeve per keta te rinj qe kane ikur sot.Kjo eshte pika me e dobet e turizmit shqiptar.................
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Historia e Griseldit, pėr njė ėndėrr duhet tė ngulmosh 4 herė
Hoxha: Vettingu “ok” ndëshkoni drejtorat mos i bëni amnisti
‘5 Pyetjet’ Paloka: SHBA-BE na kėrcėnuan qė tė hyjmė nė zgjedhje
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 24/09/2017, Viti VII - NR.226