Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Ekonomi NGA ERVIN KOĒI
07 Janar 2014 - 15:16
Tregu monopol, aeroporti i Tiranės
tarifat mė tė shtrenjta tė rajonit
VD/Aeroporti i Prishtinės, tarifa mė tė ulėta
TIRANE- Shqipėria ka njė prej aeroporteve civile ndėrkombėtare mė tė shtrenjtė tė rajonit. Aktualisht Aeroporti Ndėrkombėtar i Tiranės “Nėnė Tereza” administrohet nga njė kompani gjermane pėr njė marrėveshje koncesionare prej 25 vjetėsh.
 
Kjo duket tė jetė dhe arsyeja pse aeroporti mban taksa tė larta aeroportuale pėr tė gjithė kompanitė ajrore, tė cilat ēmimet ua mbartin mė pas nė bileta pasagjerėve. Njė ditė mė parė edhe drejtuesit e Autoritetit tė Aviacionit Civil, pranuan pėr "A1 Report" faktin e taksave aeroportuale tė shtrenjta.
 
Njė pasagjer shqiptar qė udhėton me avion nga aeroporti "Nėnė Tereza" drejt destinacioneve europiane paguan tė pėrfshirė nė kėtė biletė: taksėn aeroportuale 19 euro, taksėn e ngritjes sė avionit 12 euro dhe atė tė uljes sė avionit 9 euro, plus koston e shtuar tė karburantit, i cili nė Shqipėri ėshtė 25% mė i shtrenjtė se nė Europė.
 
Kėto janė disa prej arsyeve se pėrse shtetasit shqiptar kanė nisur gjithmonė e mė shumė tė prenotojnė fluturimet nga Aeroporti Ndėrkombėtar i Prishtinės, jo vetėm pėr destinacionet drejt Europės, por edhe drejt kontinenteve tė tjera.
 
Madje, edhe agjencitė turistike shqiptare kanė filluar qė tė ofrojnė shėrbime udhėtimesh turistike nga aeroporti i Prishtinės, duke siguruar udhėtimin me autobus nga Tirana nė Prishtinė.
 
Shkurtimi i distancės rrugore mes dy vendeve, po bėn qė aeroporti i Prishtinės tė funksionojė si “low cost”, duke kryer atė funksion qė realisht mund ta bėnte Aeroporti i Kukėsit, por ky i fundit nuk ka tė drejtėn e fluturimeve ndėrkombėtare.

TAKSAT AEROPORTUALE NĖ AEROPORTIN E RINASIT
Lloji i taksės                              Ēmimi
Taksa aeroportuale                      19 euro
Taksa e ngritjes sė avionit            12 euro
Taksa e uljes sė avionit                 9 euro

Redaksia Online
(e.s/shqiptarja.com)

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
ku e keni monopolin apo futja kot se dicka ngelet. 25% e 19+12+9 eshte 10€ per bilete me shtrenjte per kaq shkohet deri ne kosove me bus!!!!mer taksat gjermani po aeroporti eshte xixe e keni pa aeroportin e prishtine ca katrahure esht
avatar
Anonim
Tr Po Europes, Jo kesaj klase politike shqiptare. Ka ardhur koha te mos mbetemi pre e kesaj politike. Neser mund te jete teper vone. Qytetare te ketij vendi, kete muaj fillojne protestat mbareqytetare, kunder pd, ps, lsi dhe gjithe ushtareve te tyre. Rrofte Shqiperia! Poshte Mafia!
avatar
Anonim
loko shypnia vend mafiozo
avatar
Anonim
tau86 zgjidhja duhet gjetur te ata qe kane dhene kete koncesion me sy mbyllur, eshte si aeroporti i Kukesit qe nuk lejohet te hapet se kontrata i ka dhene te drejta pa fund gjermaneve...
avatar
Anonim
Tuci o Tau koncesionin e ka dhene Nano dhe eshte per 20 vjet. 25 vjet do ishte po qe se do investonin dhe ne Kukes po Gjermanet, por qe nuk i intereson kujt pasi Kuksianet kane prishtinen me afer me me shume destinacione Askund ketu nuk permend aksionet e shtetit apo edhe taksen qe vjel shteti! Gjermani nuk ka ardh per te humbur por edhe ju nuk thani nga te ftohtit kur prisni njerez apo jo???
avatar
Anonim
Albanesi E kuptuam...por a ka ndonje zgjidhje...!?
avatar
Anonim
Valona Sa mire do ishte te kishim nje aeroport ne VLORE.
avatar
Anonim
Labi ne po na mbyllin dhe portin,ti do aeroporte,i hipet tragetit ne brindisi per ne vlore dhe ne mengjes e gjen veten ne durres
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/07/2017, Viti VII - NR.171