Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kulture NGA MATILDA ZAIMI
08 Qershor 2015 - 10:32 | përditesuar në 11:05
Arian Sukniqi provokon "seks" nė
skenė me "Penetrimi i shpirtrave"
"Penetrimi i shpirtrave", produksioni i koreografit Arian Sukniqi vjen nė historinė e premierave si njė plurishow nga gjashtė balerinė dhe katėr aktor.
 
I konceptuar si njė spektakėl disadimensional ky produksion do tė sjellė tek publiku shqiptar energjinė e baletit nė datat 8 dhe 9 qershor nė Teatrin Kombėtar.

Nė njė intervistė pėr emisionin e mėngjesit "Rreze Dielli" koreografi Arian Sukniqi pohon se ky produksion ėshtė ndėr mė tė mirėt e karrierės sė tij artistike.

"Penetrimi i shpirtrave" pėrēon lėvizje skenike tė balerinėve si njė provokim seksual por vet koreografi Sukniqi nuk e pėlqen ta transmetoi idenė se balerinėt po kryejnė marrėdhėnie seksuale nė skenė por ata sjellin vlerėn mė tė lartė ndjesore e shpirtėrore tė njeriut.
Redaksia Online
(m.z/shqiptarja.com)

2 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15