Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
28 Tetor 2017 - 09:57 | përditesuar në 17:37
Nxitja e turizmit, 18 ambasadorėt
e BE zbarkojnė nė Dibėr/ VIDEO
Prej dy ditėsh 18 ambasadorėt vendeve tė BE nė vendin tonė ndodhen nė Dibėr. Delegacioni i ambasadorėve kryesohet nga Ambasadorja e BE Romana Vlahutin. Ambasadorėt u takuan me drejtues tė pushtetit vendor ku u njohėn me problematikat qė ka bashkia e Dibrės pėr investime dhe kryerjen e shėrbimeve.

Po ashtu, ata zhvilluan njė vizitė edhe nė shkollat e qytetit. Ndalesa e radhės ishte nė zyrėn e Turizmit. Pėr kėtė ėshtė diskutuar mundėsia e nxitjes sė turizmit nė zonė. Kryetari i Bashkisė Dibėr, Muharrem Rama, tha se pushteti vendor do tė kėrkojė mbėshtetje pėr financimin e projekteve jo vetėm nga qeveria, por edhe nga donatorėt e huaj.

VIDEO/ Ambasadorėt e BE nė Dibėr, nė kuadėr tė nxitjes sė Turizmit

Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin u shpreh se Dibra ka mundėsi zhvillimi nėpėrmjet turizmit dhe se ajo do tė jetė njė mbėshtetėse nė tė ardhmen. Vlahutin iu shmang pyetjeve tė gazetarėve nė lidhje me aktualitetin politik nė vend, duke u shprehur se pėr kėtė do tė flasė nė Tiranė.

dy.b/shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
ulliri ka ardhur te mbeshtese krimin qe ka pushtuar Dibren
avatar
Anonim
Toma PO I udhehoqi VLAHUTIN do kete sukses sepse RAMA E KA SHPERBLYER NE MENYRE TE MAJME.AJO DO REKLAMOJE SI TE BLEJNE NGA POLITIKANET NE PUSHTET JO VETEM JAVE PUSHIMESH POR VILA TOKA BREGJE LIRE SATE JETE RAMA NE PUSHTET.
avatar
Anonim
redi Dibra ka nevoje per investimet ne turizem dhe ne traditen e tyre qe eshte industria e perpunimit te frutave dhe produkteve blegtorale . Te hapet fabrika e konservimit te recelnave dhe marmalates se famshme dibrane , se vetem keshtu do te rritet punesimi , ndersa bashkia me panairet do te ndihmoj per eksportet e tyre
avatar
Anonim
Leci Kan shku me pa per naj minier se per investime te bashkise su bje ndermend ktyre 🐖🐖🐖🐖
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277