Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:02 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Shtator 2017 - 09:01 | përditesuar në 08:14
Lulzim Basha ka mbajtur fjalim e parė nė Kuvend si kryetar i opozitės shqiptare. Lideri demokrat deklaroi se marrėveshja e 18 majit ka vdekur, pasi Rama bleu votat nė 25 qershor, ndėrsa zgjedhja e Gramoz Ruēit e varrosi.

E ndėrsa Rama dje shtriu dorėn pėr bashkėpunim duke kėrkuar nisjen e njė dialogu pozitė-opozitė, Basha ishte mjaft i ashpėr nė fjalėn e tij, pasi paralajmėroi protesta dhe kryengritje. 

Basha: Pakti i 18 majit ka vdekur, 'Zgjedhorja' ose kryengritje
Thelbi i marrėveshjes sė 18 majit ishte vota e lirė, ndaj edhe zgjedhjet e 25 qershorit shėnuan vdekjen e kėsaj marrėveshje. Aleanca e pandėrprerė e Ramės me krimin dhe shitblerja e votės e vranė marrėveshjen.
 
E vetmja gjė qė arriti 18 maji ėshtė qė 450 mijė shqiptarė pėrfaqėsohen nga PD. I vetmi sukses i 18 majit, ėshtė qė ti nuk arrite tė emėrosh opozitėn qė ti doje. 9 shtatori e varrosi marrėveshjen me zgjedhjen e Rucit, qė i ėshtė ndaluar hyrja nė SHBA pėr shkak tė krimit, por edhe trafikimi i dy votave nga opozit
a” deklaroi ai.
 
Basha-Ramės: Shkarko Rucin dhe Xhafėn
Basha kėrkoi nga Rama shkarkimin e Ruēit, Xhafajt dhe kryebashkiakėve tė inkriminuar.
E ardhmja e fėmijėve tanė nuk mund tė jetė droga, Gramoz Ruci dhe Fatmir Xhafaj. Unė jam ai qė jam, ti je ai qė je. Unė besoj te vota e lirė dhe shteti ligjor dhe e ardhmja nė BE duke qenė tė bashkuar pėr vlera.
 
Asgjė nuk na bashkon, unė besoj te vota e lirė. Unė besoj se kriminelėt e kanė vendin nė burg, ndėrsa ti i liron para zgjedhjeve dhe i bėn deputetė. Duhet ta nisėsh me shkarkimin e Rucit, duhet tė arrestosh vėllanė e Xhafės qė kėrkohet pėr trafik droge, duhet tė shkarkohet Xhafėn pėr lidhjet e tij me krimin.
 
Duhet tė heqėsh kryetarėt e inkriminuar tė bashkive dhe tė rikthesh nė burg banditėt qė lirove nė 25 qershor pėr zgjedhjet.
 
Jo vetėm ti, por tė gjithė ministrat janė garanci e provuar pėr krimin. Kėtė herė tepsinė e ke tė gjithė pėr vete me dy garuzhdet e tua Gjiknurin dhe Ahmetajn. Programi jo ėshtė kopertinė titujsh, fraza tė marra nga google search
” shprehet ai. 

Basha: Rama do tė kapė drejtėsinė, ekonomia pėr oligarkėt
Lulzim Basha akuzon Ramėn se plani i tij ėshtė kalimi i ekonomisė shqiptare nė dorėn e oligarkėve, ndėrsa synon kapjen e Reformės nė Drejtėsi.
 
Skema e investimeve 1 mld dollarė ėshtė borxh i fshehur nga qeveria. Rama firmos kontratė me privatėt pėr t’i paguar cdo vit koston e investimit nga paratė e qytetarėve. Pastaj privati shkon nė bankė merr hua tė shtrenjtė dhe kryen investimin publik. Ky ėshtė borxh afatgjatė, rreziku i privatit ėshtė zero.
 
Rrugėn e Arbrit Rama ia dha klientit, i cili nga 150 mln e bėri 250 mln euro dhe qeveria do i japė edhe 90 mln euro tė tjera. Plani i Ramės ėshtė kalimi i ekonomisė nė dorėn e oligarkėve me synim jetėgjatėsinė nė pushtet. Nė mandatin e parė u dha bregdetin dhe shėndetėsinė, pasuritė minerale.
 
Edi Rama do tė shtijė nė dorė reformėn nė drejtėsi, edhe qeveria nuk ka asnjė kompetencė, ėshtė i ndarė ekzekutivi nga gjyqėsori, por kur e thotė nė program shpreh dėshirėn pėr tė komanduar
”.

Basha: Reformė Zgjedhore ose kryengritje
Lulzim Basha kėrkon qė realizohet sa mė shpejt reforma zgjedhore, ndėrsa nėse nuk ndodh njė gjė e tillė ai ka paralajmėruar protesta dhe ka qenė mė i ashpėr duke deklaruar se popullit i lind e drejta qė pėr tė shqyer dyert e gjirizit tė sistemit tė kalbur politik.
 
"Reformė zgjedhore, lidhje tė drejtpėrdrejtė tė vendimmarrėsit me zgjedhėsin. Deputeti tė dijė se kė pėrfaqėson dhe qytetarė ta dinė se kush i pėrfaqėson, jo si lojė. Reforma zgjedhore ėshtė shansi i vetėm, cdo pėrpjekje pėr tė injoruar 25 qershorin do ta kthejė nė njė kryengritje pėr tė zbuar kėtė qeverisje me cdo kusht dhe cdo mjet.
 
Reformė e plotė zgjedhore dhe garanci pėr votėn, nėse nuk ndodh atėherė popullit i lind e drejta popullit pėr tė shqyer dyert e gjirizit. Ne do propozojmė paketė pėr reformėn zgjedhore dhe sistemin e kalbur politik, por nėse loja do tė vazhdojė na lind e drejta ti prijmė shembjes sė kėsaj kalbėsire qė nuk pėrfaqėson Shqipėrinė
’ deklaroi Basha. 

10 kushtet e Lulzim Bashės
1.            Reforma zgjedhore.
2.            Ndryshimi i sistemit politik nė Shqipėri.
3.            Tė lėsh krimin dhe tė pėrqafosh vlerat.
4.            Tė shkarkohet Gramoz Ruēit nga kreu i Kuvendit
5.            Tė arrestohet vėllai e Fatmir Xhafajt dhe t’i dorėzohet Interpolit qė e kėrkon pėr trafik ndėrkombėtar droge.
6.            Tė shkarkohet Fatmir Xhafajn si njeri tė lidhur me krimin.
7.            Tė arrestohet Saimir Tahiri si kapiteni e i policėve qė kanė favorizuar drogėn. 
8.            Tė arrestohen tė gjithė ata funksionarė policie qė kanė favorizuar drogėn deri mė tani.
9.            Tė hiqen kryetarėt e inkriminuar tė bashkive.
10.          Tė rikthesh nė burg banditet qė u liruan pėr zgjedhje.
 
Marrėveshja Rama-Basha, pjesa pas zgjedhjeve
Palėt nė kėtė marrėveshje shprehin mirėnjohjen dhe falėnderimin pėr Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe Bashkimin Evropian pėr kontributin e tyre nė forcimin e demokracisė dhe shtetit tė sė drejtės nė Shqipėri si dhe nė mėnyrė tė veēantė, pėr zgjidhjen e situatės politike pėr zgjedhjet e vitit 2017.

Palėt konfirmojnė vullnetin e tyre pėr dialog tė drejtpėrdrejtė si shprehje e domosdoshmėrisė pėr njė nivel tė ri tė dialogut politik nė vend. Nė kėtė kuadėr, palėt angazhohen pėr institucionalizimin e dialogut mes kryetarit tė mazhorancės dhe kryetarit tė opozitės.

Angazhimi i palėve pėr zgjedhje me standarde demokratike do tė jetė pjesė thelbėsore e kontributit tė pėrbashkėt dhe tė vazhdueshėm tė palėve nė kuadėr tė ēeljes sė negociatave dhe pėrparimit tė vendit nė procesin e integrimit evropian tė Shqipėrisė.
 
REFORMAT
Reforma Kushtetuese (me fillimin e legjislaturės sė re).
Reforma zgjedhore (me fillimin e legjislaturės sė re).
Futja e teknologjive elektronike nė procesin e identifikimit votimit dhe numėrimit pėr zgjedhjet pasuese.
Reformim tėrėsor i sistemit tė prokurimeve publike dhe auditimit tė shpenzimeve publike.

Zhvillimet e fundit nga Kuvendi

Ora 13:30Shėndetėsia, Manastirliu: Infermierėt  do tė punėsohen pėrmes portalit
Ministrja e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu deklaroi sot nė Kuvend se infermierėt do tė punėsohen pėrmes portalit.
 
“Infermierėt do tė punėsohen pėrmes portalit ‘Infermier pėr Shqipėrinė’ tha ajo, ashtu si portali pėr mėsuesit nė Ministrinė e Arsimit.
 
Pėrsa i pėrket ndihmės sociale, ministrja e re theksoi se ka objektiv qė tė rrisė pagesėn.

Ora 11:40 Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla: Do tė rrisim pagat deri nė 40% kėtė mandat pėr mėsuesit
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla nga foltorja e Kuvendit ka premtuar se nė mandatin e dytė tė qeverisjes pagat pėr mėsuesit do tė rriten me 40%.
 
Do tė pėrqendrohen nė njė sportel tė vetėm tė gjitha shėrbimet. Mėsuesit do tė kenė mbėshtetje maksimale nga qeveria, si dhe do tė ofrohet paketa mbėshtetėse pėr mėsuesit me arritje tė mėdha.

Pagat do tė rriten deri nė 40% pėr mėsuesit brenda kėtij mandati. Rrjeti i nxėnėsve ekselencė do tė shtrihet nė tė gjithė vendin, si dhe do tė rriten financimet nga shteti pėr pjesėn publike tė arsimit.

Do tė rrisim pagat me 40% nė kėtė mandat, do tė realizojmė anketėn kombėtare studentore pėr ēdo universitet, nė bashkėpunim me bashkinė e Tiranės”
pėrfundoi ministrja. 

Ora 11:00 Rifillon seanca plenare  

Ora 10:45 Ndėrpritet seanca me kėrkesė tė PD pėr shkak se do tė kryejė homazhe nė kujtim tė 19-vjetorit tė vrasjes sė Azem Hajdarit. Do tė rifillojė nė 11:30 seanca...

Ora 10:30 Ahmetaj: Do tė vijojė lufta kundėr informalitetit, rritje ekonomike dhe punėsim
Ministri i Ekonomisė dhe Financave, Arben Ahmetaj ka deklaruar se objektiv ėshtė rritja e punėsimit dhe ekonomisė pėr familjet shqiptare.
 
Pėrpos thithjes sė investimeve tė huaja, Ahmetaj u shpreh se do tė vijojė lufta kundėr informalitetit.
 
“Synim ėshtė qė brenda kėtij mandati papunėsia tė ulet nė nivel njė shifror. Prioritet punėsimi i tė rinjve, ka pėrmirėsim, por ėshtė larg asaj qė duhet tė jetė.
 
Bashkėpunim me sipėrmarrjen dhe investitorėt e huaj. 3.4 mln $ investime. Beteja nė luftėn kundėr informalitetit do tė vazhdojė, duke filluar nga muaji i parė i ‘Rama 2’” deklaroi Ahmetaj.

Ora 10:25 Shkrirja e “Integrimit”, Gjosha: S’ka as plan as vizion nga qeveria
Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha deklaroi sot nė Parlament se procesi i integrimit u trajtua me shpėrfillje, ndėrsa shtoi se ka njė mungesė vizioni dhe strategjie.
 
Sipas deputetes sė LSI, ministrja e Integrimit ėshtė shumė e rėndėsishme nė kėtė moment qė ndodhet Shqipėria, nė prag tė hapjes sė negociatave.
 
“Pėr 4 vitet e ardhshme mė mbeten shumė pyetje dhe shqetėsim se cdo tė ndodhė me procesin e zgjerimit.
 
Shqipėria ėshtė nė prag tė ēeljes sė negociatave dhe kapacitetet njerėzore janė aseti mė i rėndėsishėm qė do i duhet asaj.
 
Kemi ulur rėndėsinė e procesit. Ngul kėmbė se sot nuk kemi asnjė lloj vizioni, strategjie apo plani se si do tė koordinohet procesi i integrimit nė vijim” deklaroi Gjosha.
 
Pas shkrirjes sė Ministrisė sė Integrimit, ministrja e re nė drejtim tė Bushatit u emėrtua Ministria pėr Europėn dhe Punėt e Jashtme. 

Ora 09:55 Basha akuzon Ramėn pėr fqinjėt: Prioritet Serbia! Replikon Bushati
Lulzim Basha akuzoi Ramėn nė fjalėn e tij nė Kuvend se marrėdhėniet me Italinė dhe Greqinė i ka kthyer si nė kohėn e komunizmit.
 
“Me Greqinė nuk ka pasur as kėmbime vizitash, Rama vuri prioritet marrėdhėniet me Serbinė, tė cilat pėrveē batutave nuk kanė sjellė asnjė efekt.
 
Rama e mbushi vendin me drogė dhe kriminelė dhe kjo nuk mbulohet mė. PD do tė jetė opozita ballore pa kompromis kundėr kėsaj shumice ilegjitime” deklaroi Basha.
 
Por ministri pėr Europėn dhe Ministrinė e Jashtme, Bushati ka replikuar nga foltorja e Kuvendit. “Raporti me Greqinė dhe me fqinjėt bazohet te fryma evropiane dhe te drejtat evropiane” deklaroi ai.
 
Edhe kryeministri Rama deklaroi dje nuk do tė mbyllim sytė pėr tė drejtat tona nė raport me Greqinė.
 
Ora 09:10 Fjala e plotė e Lulzim Bashės nė Kuvend: Marrėveshja e 18 majit ka vdekur
Rama nuk bėri kurrė njė bilanc dhe nuk dha kurrė llogari. Nėse zgjedhjet do tė ishin tė lira, ti nuk do tė ishe ulur sot aty. Sot ėshtė ora tė bėjmė bilancin e munguar. 4 vite asnjė zhvillim nė fushėn e integrimit, por qeveria ka bėrė hapa pas, pasi po konsiderohet kthimi i vizave.
 
Rama nuk solli asnjė investim tė huaj. Rama vuri prioritet promovimin e pikturave nė botė. Rama mori 2.5 mld dollarė borxh, pa llogaritur koncesionet, 3 mld dollarė nė 4 vite dhe krijoi borxhe tė reja. Qeveria ka sot borxhe 300 mln euro ndaj biznesit.
 
Rama marrėdhėniet me Italinė dhe Greqinė i ka kthyer si nė kohėn e komunizmit. Me Greqinė nuk ka pasur as kėmbime vizitash, Rama vuri prioritet marrėdhėniet me Serbinė, tė cilat pėrvec batutave nuk kanė sjellė asnjė efekt. Rama e mbushi vendin me drogė dhe kriminelė dhe kjo nuk mbulohet mė. PD do tė jetė opozita ballore pa kompromis kundėr kėsaj shumice ilegjitime.
 
Ne do tė lutojmė pėr t’ua rikthyer pushtetin atyre. Kjo shumicė fiktive, pėrpiqet qė tė lahet nga tė gjitha kėto. Ne do tė luftojmė tė vendosur. Beteja pėr zgjedhjet e lira ėshtė mė jetike pėr vendin. Ky parlament nuk ėshtė shprehja e fitores sė kėsaj beteje.
 
Ky parlament nuk shpreh vullnetin e qytetarėve. Thelbi i marrėveshjes sė 18 majit ishte vota e lirė, ndaj edhe zgjedhjet e 25 qershorit shėnuan vdekjen e kėsaj marrėveshje. Aleanca e pandėrprerė e Ramės me krimin dhe shitblerja e votės e vranė marrėveshjes.
 
E vetmja gjė qė arriti 18 maji ėshtė qė 450 mijė shqiptarė pėrfaqėsohen nga PD. I vetmi sukses i 18 majit, ėshtė qė ti nuk arrite tė emėrosh opozitėn qė ti doje. 9 shtatori e varrosi marrėveshjen me zgjedhjen e Rucit, qė i ėshtė ndaluar hyrja nė SHBA pėr shkak tė krimit, por edhe trafikimi i dy votave.
 
E ardhmja e Shqipėrisė dhe fėmijėve tanė nuk ka qenė kurrė mė nė pikėpyetje. E ardhja e tyre na bashkon, nuk na ndan. Ajo qė na ndan ėshtė thelbėrosja, kurrė mė parė nuk ka qenė mė e papajtueshme diferenca mes dy forcave, alencės me krimin qė ke ti dhe ne aleancės qė kemi me qytetarėt.
 
E ardhmja e fėmijėve tanė nuk mund tė jetė droga, Gramoz Ruci dhe Fatmir Xhafaj. Unė jam ai qė jam, ti je ai qė je. Unė besoj te vota e lirė dhe shteti ligjor dhe e ardhmja nė BE duke qenė tė bashkuar pėr vlera.
 
Asgjė nuk na bashkon, unė besoj te vota e lirė. Unė besoj se kriminelėt e kanė vendin nė burg, ndėrsa ti i liron para zgjedhjeve dhe i bėn deputetė. Duhet ta nisėsh me shkarkimin e Rucit, duhet tė arrestosh vėllanė e Xhafės qė kėrkohet pėr trafik droge, duhet tė shkarkohet Xhafėn pėr lidhjet e tij me krimin.
 
Duhet tė heqėsh kryetarėt e inkriminuar tė bashkive dhe tė rikthesh nė burg banditėt qė lirove nė 25 qershor pėr zgjedhjet.
 
Jo vetėm ti, por tė gjithė ministrat janė garanci e provuar pėr krimin. Kėtė herė tepsinė e ke tė gjithė pėr vete me dy garuzhdet e tua Gjiknurin dhe Ahmetajn. Programi jo ėshtė kopertinė titujsh, fraza tė marra nga google search. 


Skema e investimeve 1 mld dollarė ėshtė borxh i fshehur nga qeveria. Rama firmos kontratė me privatėt pėr t’i paguar cdo vit koston e investimit nga paratė e qytetarėve. Pastaj privati shkon nė bankė merr hua tė shtrenjtė dhe kryen investimin publik. Ky ėshtė borxh afatgjatė, rreziku i privatit ėshtė zero.
 
Rrugėn e Arbrit Rama ia dha klientit, i cili nga 150 mln e bėri 250 mln euro dhe qeveria do i japė edhe 90 mln euro tė tjera. Plani i Ramės ėshtė kalimi i ekonomisė nė dorėn e oligarkėve me synim jetėgjatėsinė nė pushtet. Nė mandatin e parė u dha bregdetin dhe shėndetėsinė, pasuritė minerale.
 
Edi Rama do tė shtijė nė dorė reformėn nė drejtėsi, edhe qeveria nuk ka asnjė kompetencė, ėshtė i ndarė ekzekutivi nga gjyqėsori, por kur e thotė nė program shpreh dėshirėn pėr tė komanduar


Pasojat qė mund ti vijnė vendin janė tė mėdha, por njė gjė ėshtė e vėrtėtė. Rama dhe oligarkėt nuk janė tė fuqishėm, por fuqia e tyre buron te indiferenca e njerėzve nga propaganda e tyre duhet tė zgjohemi tė gjithė bashkė.
 
Duhet vendosmėri pėr tė mbrojtur tė ardhmen e Shqipėrisė dhe fėmijėve tanė. Opozita do tė bėjė gjithēka pėr tė kontrolluar kėtė pushtet arbitrar. Do tė kėrkojmė llogari do tė denoncojmė. Kemi ardhur nė kėtė pikė finale, gjendja ėshtė e papranueshme, e paqėndrueshme dhe e padurueshme.
 
Kėtu vetėm ne nuk vijmė me lekė droge dhe krimi. Ndryshimi ėshtė i pashmangshėm. Reformė zgjedhore, lidhje tė drejtpėrdrejtė tė vendimmarrėsit me zgjedhėsin. Deputeti tė dijė se kė pėrfaqėson dhe qytetarė ta dinė se kush i pėrfaqėson, jo si lojė.
 
Reforma zgjedhore ėshtė shansi i vetėm, cdo pėrpjekje pėr tė injoruar 25 qershorit do ta kthejė nė njė kryengritje pėr tė zbuar kėtė qeverisje me cdo kusht dhe cdo mjet.
 
Reformė e plotė zgjedhore dhe garanci pėr votėn, nėse nuk ndodh atėherė popullit i lind e drejta popullit pėr tė shqyer dyert e gjirizit. Ne do propozojmė paketė pėr reformėn zgjedhore dhe sistemin e kalbur politik, por nėse loja do tė vazhdojė na lind e drejta ti prijmė shembjes sė kėsaj kalbėsire qė nuk pėrfaqėson Shqipėrinė

dy.b/shqiptarja.com
 

18 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
DEMOKRATET luli PERSE I HOQE DEMOKRATET E VERTETE .ĒFAR FSHIHET NE MESNATEN E 18 MAJIT 2017 U TREGOVE SI edvin rama QEN I PA BESE
avatar
Anonim
Populli Shikoni vellezer bashkekombas:ku ka arritur vendi yne nga politikane te qelbur qe vrasin naten dh qajne diten.a ka gje me absurde kur saliu mban peng perparin e vendit?duke perdorur kamikazin, lulu nxierin per dite ndonje gje te re per te dale nga axhendat e renfrsishme dhe per ti tallur fukarenjte. Mjaft me me keta fellqesira dicka duhet bere me keta plehra.
avatar
Anonim
Sifi Me kete opozite qe bazohet ne mashtrime te Lulit dhe Saliut kurre nuk vihet ne pushtet . Shqiptaret ju votuan ne fillim per nje jete me te mire , por ju pushtetin e kthyet ne qellim fitimi familjar duke varferuar popullin , dhe keshtu keni humbur besimin . Nese keni fakte denojeni Ramen dhe colindo qe ka abuzuar me pushtetin pasi kryeprokurori eshte i juaji bashke me te gjitha shkallet e gjygjesorit . Me revolucion sipas kokes Lulit do digjeni vet se demokracis njeh voten dhe jo dhunen
avatar
Anonim
USATOP Te gjithe komentuesit Poshte meje Jane te infektuar e paguar Nga RAMA .INJORONI KETO KOMENTE BOJKOTONI KOMUNIZMIN E TYRE DHE JEPNI MENDIME QE TE COJNE PARA. RUCIN DHE GJAFEN BOJKOTOHENI .SORRY .FFLAS KOT PERDERISA PRESIDENT ESHTE AHMED ZAGOLLY I DYTE DHE AI QE E ZGJODHI ESHTE PRESIDENTI I ARDHSHEM. MBAJENI VETH NE VESH.
avatar
Anonim
007 Ti ose se di ceshte demokracia je ndonje nga ata qe kane perfituar ne kohen e famshe te pd.Ne komentusit nuk jemi as komunista as te shitur.Por nje gje duhet te dish.qe demokraci sa ka qene pd ne pushtet s' ka patur shaiperia.Dhe e fundit me vjen keq per ju demokratet qe paria juaj eshte katandisur si nje brigade si ato te kohes se komunizmit.Po qe per kominista dhe mashtues i ke me shumic ne pd e famshme.
avatar
Anonim
x jemi popull ipa fajshem po politika na qoroditi se nuk nigjojm asni shpres opzita nevedt te kontrolloj qeverin per mos ralizimin e premtimeve qe ka dhen ne fushate z rama po bejn prralla dhe nuk kan program te bejn opozit padit se populli injefe te gjithe kushe ka qen komuniste se te gjith jan komunista ose bite ekomunistav ose spijuna ose bite espiunave prandaj populli kerkon pune dhe ralizimin e premtimeve qe kaba ne fushate partia soscjaliste dhe zbatimin refo ne drejtesi dhe mose te presim n
avatar
Anonim
Populli O keric mjeran politikan ,Ae di se cfare do te thote kryengritje ? Ti je nje debil qe nuk e ke shokun ne politike .Mjere pd qe te vuri ty ne krye .Jep doreheqjen sa me pare se e more me qafe pd .Nuk je i afte .Babai berisha nuk ka force argumenti .Koha e tij mbaroi .
avatar
Anonim
Timi si skeni trup si nuk hoqet dore njehere nga keto spekulime kta te pd nje qytetar i zgjuar nuk bie pre e te tilla mashtrimeve
avatar
Anonim
tiku Pune te mbare gjithe qeverise pa fjalet e lulushit nuk kane peshe asnje peshe eshte i teri nje fasade.
avatar
Anonim
Ss Mire e ka te dal me cader prap,te mare edhe njeher sherbime e djeta se lodhen gjynah.Te dalin e ta genjejn popullin prap( budallenjt ae e besojn).
avatar
Anonim
PP Turp per pd qe mbeti ne doren e nje mjerani ,e nje spiuni te serbit si puna e ketij lulashit.E ka katandisur ne nj fare feje tamam sa nje brigade e kphes se hoxhes.Persa i perket protestes ti e provove se sa te ndegjon populli o mjeran.Shkurt ti te rruan l.........n.Ti je nje cope hajvan samari.Mjere ata demokrate te ndershem qe te besojn ty.
avatar
Anonim
luli Po te rrish ne kom do ta hash me dhom, po te rrish ul do ta hash pingul, po nejte skic do ta hash galic. Ik ore ndyresire e kombit ke fytyre e del akoma duke llap.
avatar
Anonim
Populli E meriton plotesisht titullin PLEHU I politikes Shqiptare; po si nu ke turp or m.qeni me gjith krye plehun sali, projektoni me moniken cadren ne rinas dhe ngrini themelet e rep.nr 3. Te shkoni ne djall JU shkaketaret e gjendjes se sotme te vendit.posht plehrat e qelbur te SHQIPERISE.
avatar
Anonim
landi Pse se tregon cfare marreveshje ke bere ti dhe Rama ne kurriz te popullit pastaj merr familjaret e tu dhe bej kryemgritje o trim
avatar
Anonim
Xhovani E dėgjova me vėmendje diskutimin e opozitarit Bisha,fatkeqėsisht po nje zhgėnjim i madh.Me sa dėgjova mund te them se Basha po ecėn ne nje rruge antikombėtare me keto qėndrime te gėnjeshtra dhe hipokrite.Fatkeqesi qe PD e ka ne krye dhe me te cilin nuk ka per te ardhur kurre ne pushtet.Fatkeqesi edhe per vendin qe keta njerėz gėnjeshtarė e hipokrite po mbijetojnė ne politik!
avatar
Anonim
Ben Gurioni Bashės futini prasin jo vetėm prapa por edhe nė gojė.Nuk e di qysh e durojnė nė parlament kur flet hollandezi. Nuk ka ndonjė burrė t'ja thyejė turrinjt kėtij homos,filluan prap kėta horra qė po duan tė dalin si parti qė mendon pėr popullin,por kėta janėhalabakėt dhe hajdutėt mė tė pa skrupull.Njė oyetje kam:Paloka me kė po rri afėr edhe kėt herė nė sallėn e parlamentit??!U kurdis prap hollandezi,bėjini derman se nuk ka ikur akoma vapa.
avatar
Anonim
landi O Lulush sipas teje fajin e ka Rama po pse kerkon shkarkimin Rucit dhe te Xhafajt
avatar
Anonim
Eri Zgjohu o Lul, o nul. Hap syte dhe lexo voten e popullit. Nuk pi uje teoria e droges dhe krimit ne blerjen e votave, e ke teze per te mbrojtur humbjen tende. Gjithesesi komplimenta per tonalitetin, te pakten nuk po bertet.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65