Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Shtator 2017 - 20:31 | përditesuar në 23:11
Dorėzoi sot detyrėn, mesazhi
prekės i Kodhelit: S'gjej dot fjalė..
FOTO/Olta Xhaēka merr detyrėn...
Mimi Kodheli i dorėzoi sot detyrėn koleges sė saj socialiste Olta Xhaēka.

Por duket se largimi nga Ministria e Mbrojtjes e ka prekur dhe ministren e hekurt Mimi Kodheli, e para femėr nė krye tė njė institucioni me profil maskilist.

Nė njė status nė “Facebook”, jo pa emocione Kodheli shkruan se nuk gjen dot fjalėt e duhura pėr tė falėnderuar gratė dhe burrat nėn uniformė, ndėrsa shprehet krenare pėr Forcat e Armatosura.

Nuk do tė gjej dot fjalėt e duhura (e megjithatė do tė vazhdoj tė flas a shkruaj, sa herė qė kjo mundėsi tė mė jepet) pėr t’ju pėrshėndetur e falėnderuar tė gjithėve njė e nga njė, ju gratė dhe burrat nėn uniformė.

Unė thjesht dhe vetėm mbetem krenare pėr Forcat e Armatosura tė Shqipėrisė! Ju falėnderoj pėr shėrbimin qė i jepni Atdheut!
”, shkruan Kodheli, e cila do tė jetė deputete e PS-sė nė parlament pėr 4 vitet e ardhshme e zgjedhur nė qarkun e Kukėsit.

kodheli
(Postimi i Kodhelit nė FB)

Xhaēka merr detyrėn e Ministres sė Mbrojtjes
Ministrja e re e Mbrojtjes Olta Xhaēka mori sot detyrėn pas ceremonisė sė betimit tė ministrave tė kabinetit tė ri qeveritar.

Olta Xhaēka bėri betimin nė Presidencė bashkė me kryeministrin, Edi Rama dhe pjesėn tjetėr tė anėtarėve tė Kėshillit tė Ministrave.

Pas ceremonisė sė betimit nė Presidencė, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaēka mori detyrėn, tė cilėn ia dorėzoi paraardhėsja e saj, Mimi Kodheli.

Olta Xhaēka ėshtė e dyta femėr qė zgjidhet ministre e Mbrojtjes, pas Mimi Kodheli, e cila drejtoi pėr 4 vite me radhė kėtė dikaster tė rėndėsishėm tė shtetit shqiptar.

olta xhacka
(Olta Xhacka dhe Mimi Kodheli)

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

5 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Bardhi Mimi e shkaterroi ushtrine ,ja uli krenarine ushtarakeve,asgje nuk u be per ta,sa ushtarake te kualifikuar nga vete shteti u larguan ,sa dem ekonomik i shkaktoi shtetit,sa specializime dhe emerime u bene pa merita ,u bene organikat e ushtrise duke futur ne rradhet e tyre miqte e farefiset e gjeneraleve e drejtoreve ,nuk e di a ka qene ne dijeni te gjithe ketyre gjerave apo thjesht ka hedh firmen ne shkresat e servirua nga stafi i korruptuar i saj ,I uroj suksese e me kembe te mbare Zj,Olta
avatar
Anonim
titi Mimi.nuk e mora vesh per cfare je krenare per ushtrine tone.. po pse tall P...dh,ushtaret tan ta shpifin kur i shikon nga 1 e 20 te gjate,me bark,te pa informuar fare ven marrin ate rrogen kot fare shtyu ta shtym.. mire te gjitha keto o krenare per ushtrine tone,i kepute dhe nje ne fund i katandise pastrusa.. Mimi
avatar
Anonim
mimi mos u merzit ,,do behesh kryetare kuvendi
avatar
Anonim
redi Mimi me punen dhe seriozitetin i dha emrit te saj miresi . Po vall timonieri nuk fonte makine te forte e te sigurte per te drejtuar nga qe nuk ka patent
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 23/02/2018, VITI VIII- NR.43