Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Shtator 2017 - 13:29 | përditesuar në 15:51
Komisionet, LSI cakton deputetėt
Kryemadhi te i Jashtmi/ Emrat 
PD dhe LSI ndajnė komisionet
TIRANE-Pas ndarjes sė komisioneve me PD, LSI ka zyrtarizuar emrat e tė gjithė deputetėve qė do jenė pėrfaqėsues tė kėsaj force politike.
 
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi do tė jenė anėtare e Komisionit tė Jashtėm.
 
Pas dakordėsisė me PD, Petrit Vasili do tė drejtojė komisionin e Shėndetėsisė, ndėrsa anėtarė do tė jenė edhe Vangjel Tavo, Nora Malaj dhe Floida Kėrpaci.
 
Nė komisionin e Ekonomisė, pėrfaqėsues tė LSI do tė jenė deputetėt Edmond Haxhinasto, Pėrparim Spahiu dhe Gledion Rehovica.
 
Luan Rama dhe Endrit Brahimllari do tė jetė pjesė e Komisionit tė Sigurisė Kombėtare.
 
Shezai Rrokaj dhe Kejdi Mehmetaj janė vendosur nė komisionin e Arsimit.
 
Te Komisioni i Veprimtarive Prodhuese do tė jenė Lefter Koka, Robert Bitri, Agron Ēela, Edmond Panariti
 
Pesė komisione i ka shumica nė drejtim, 3 opozita, nga tė cilėt, LSI ka Shėndetėsinė, ndėrsa PD Komisionin e Integrimit, Edukimit dhe tė Medieve.

Deputetėt e LSI nė Komisionet Parlamentare
Komisioni i Ligjeve
Nasip Naēo

Komisioni i Ekonomisė
Edmon Haxhinasto, Pėrparim Spahiu, Gledion Rehovica

Komisioni i Shėndetėsisė
Petrit Vasili, Vangjel Tavo, Floida Kėrpaēi, Nora Malaj

Komisioni i Sigurisė
Luan Rama, Endrit Braimllari

Komisioni i Veprimtarive Prodhuese
Lefter Koka, Robert Bitri, Agron Ēela, Edmond Panariti

Komisioni i Jashtėm
Monika Kryemadhi

Komisioni i Medias dhe Arsimit
Kejdi Mehmetaj, Shezai Rrokaj

dy.b/shqiptarja.com

14 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
taraboshi More shoke na zuri hadhi,s'ka kush na ndihmon,paritmas dual Kryemadhi,obbooo po na shpeton.Ti dikur kish gjyslyk,por sot ku i ke,paret qe ty kan myk,don me na i kthy ne.Jo vallahi nuk kam pare,por n'kuvend do t'ju mbroj,se tuj lujt me te tilla zare,une buxhetin tim shtoj.Edhe po mos t'kem pare,prape une jam me i miri,se kam lujt gjithmon zare,kam florinin te Iliri.Burre e grua hajduta me fam,ane per ane ju ka shku zani,tash sa vjet keni lan nam,jeni hajdutet e ketij vatani
avatar
Anonim
panariti nga esht fshehur,,lihet e tille figure jasht loje
avatar
Anonim
I pa besushmi Aman more nje cop vend munikes;me shume te duket se sa ka nevoje bukuroshja pacavure ust......
avatar
Anonim
varta Gledionit pse nuk i late" marrdheniet me Zvicren", ndersa Podhos "marredheniet me femnat''.
avatar
Anonim
po klajda ku esht,,apo i vuri gishtin munika,,,do na merzitet klajda
avatar
Anonim
A A s eshte shume i ri ky i sigurise per te qene atje ??????????????????
avatar
Anonim
007 Do hyn ne hulli se s' ben s' kane nga te shkojn.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65