Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Shtator 2017 - 09:03 | përditesuar në 11:29
PD-LSI nisin bashkėpunimin, ndajnė
komisionet, Vasili te Shėndetėsia
Vasili kryetar i Kom.Shėndetėsisė
Zbardhen negociatat PD-LSI sa i pėrket ndarjes sė Komisioneve.

Tė deklaruara tashmė si opozita shqiptare duket se  tė dyja palėt kanė nisur bashkėpunimin mes tyre. 

Vetėm njė orė pas votimit tė qeverisė ‘Rama 2” Shqiptarja.com mėson se kreu Demokrat Lulzim Basha i 'ka hapur krahun' Kryemadhit pėr Komisonin e Shėndetėsisė.

LSI ka propozuar Petrit Vasilin si kryetar tė Komisionit tė Shėndetėsisė.

Pak kohė mė parė PD kishte shpallur kryetar Bardh Spahinė si kryetar tė Komisionit tė Shėndetėsisė, por negociatat e fundit kane ndryshuar drejtimin e komisionit.

Pesė komisione i ka shumica nė drejtim, 3 opozita, nga tė cilėt, LSI ka Shėndetėsinė, ndėrsa PD Komisionin e Integrimit, Edukimit dhe tė Medieve.


Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Sulejmani nga sulova Me ne fund hjena dhe dhelpra u bene bashke.Si lulishi dhe mu -nika me mire u rente pika,se po vuan shume politika......sa do shohi republika!!!!!!!!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/12/2017, VITI VII- NR.297