Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
06 Shtator 2017 - 21:30
Përplasja për radarët, LSI: Rama
të shkarkojë Çakon, akuzoi FA
Pas letrës së Çakos që ngrinte shqetësimin për mos funksionimin e radarëve detarë dhe përgënjeshtrimit që i bëri Ministria e Mbrojtjes, ka reaguar LSI duke sulmuar Ramën.
 
Endrit Braimllari thotë se Haki Çako ka nxjerrë zbuluar Kryeministrin! Sipas tij, Haki Çako kërkon ta transferojë përgjegjësinë e vet tek Forcat e Armatosura, për të fshehur implikimin e tij të drejtpërdrejtë në situatën e rëndë kriminale të kultivimit dhe trafikimit të drogës.
 
Për Braimllarin, Rama duhet ta shkarkojë Çakon pas sulmit të tij dhe akuzave ndaj Forcave të Armatosura.
 
Policia e Kufirit ngriti alarmin se disa nga operacionet ndërkombëtare antidrogë me itinerar Shqipëri-Itali kanë dështuar pasi qendra e monitorimit detarë me bazë në Durrës nuk ka njoftuar në kohë reale dhe atëherë kur ka njoftuar ka dhënë koordinata të gabuara për mjetet lundruese të përdorura nga trafikantët.
 
Pas letrës me shqetësimet e ngritura nga Haki Çako ka reaguar Ministria e Mbrojtjes duke e përgënjeshtruar.

Endrit BraimllariHaki Çako nxjerr zbuluar Kryeministrin!
Ministria e Mbrojtjes përgënjeshtron gënjeshtrat e Haki Çakos për mosfunksionimin e sistemit të integruar të vëzhgimit të hapësirës detare.
 
Alibia e Haki Drogës dhe e klanit kriminal që e mban drejtor, kërkon ta transferojë përgjegjësinë e vet tek Forcat e Armatosura, për të fshehur implikimin e tij të drejtpërdrejtë në situatën e rëndë kriminale të kultivimit dhe trafikimit të drogës.
 
Sulmi i tij dhe akuzat ndaj Forcave të Armatosura, që janë krenaria jonë në NATO, janë në fakt dëshmia më alarmante e mosfunksionimit të bashkëveprimit dhe koordinimit qeverisës që është përgjegjësi e drejtpërdrejtë e Kryeministrit.
 
Qoftë edhe vetëm për këtë fakt, Kryeministri duhet ta shkarkojë Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit!dy.b/shqiptarja.com

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Eri Po ju te Ps qe dilni direkt mbrojtje te njejtit komentus te njejtat fjal po ky i gjati juaj halabaku juaj qe vishet me tuta sportive e me kemish si na vlora e na tepelena ju pelqen e a ju jeni komplet njerez pa lidhje , keshtu jeni mesuar tju shkelesh me kemb me shume te doni ja u ka len xhaxhi amanet po ky i gjati kete ka kuptuar me ju dhe e ben mir prandaj e doni , o te mbaruar po njerzit po vdesin per buk gjith te keqiat ka sjell kjo qeveri e ju e mbroni
avatar
Anonim
Cepanlliu Asnje nuk e ben dot;vetem balili I likes e ben, por ku ndodhet ai o brahim?????
avatar
Anonim
Abdullahu E verteta vret ky eshte raliteti Ju o militante te PPSH sot PS nuk ju vjen mire se akuzohet direkt SHEFI JUAJ
avatar
Anonim
LSI HAJDUTĖRI LLaro prapė dole ti !? Pu Pu Pu Pu Pu do Katandisesh nė LoLo o LLaro !? U bėre si Petrit Vasil HAJDUTI!? Kaq i Ri o LLari dhe je bėrė pėr tė ardhur keq !? Shame on you LLari qė bźhesh tellall i familjes sė Hajdutėve!!!!!!!!!!??
avatar
Anonim
Bon xhovi Prap ky budall? S' kan ca bejn gjith diten ,s' kan faj do meren me ndonje pune.
avatar
Anonim
A A e ka mbush moshen per deputet ky djali ???????????????????
avatar
Anonim
Kaskanini O brahim mllari o shejtan I ri shum I zgjuar I kap shpejt gjerat shikohesh nga koka si dume ,mashalla kok dume jeni shum se ai tulla qe prishte syn e keq iku ,me duket se I ke ra ne ere .
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 17/12/2017, VITI VII- NR.298