Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:38 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
21 Shtator 2013 - 07:58
Drejtorėt e rinj tė Ramės, tė
besuarit e tij qė punuan nė bashki
Emėrimet nė ministri, priten vulat
PD: Rama tė ndalė presionet
TIRANĖ - Vijojnė emėrimet e reja nė postet kyēe tė vendit pas ardhjes nė detyrė tė qeverisė sė re. Njė pjesė e mirė e drejtuesve tė rinj, tė prezantuar dje nga qeveria “Rama”, kanė qenė ish-drejtorė nė bashkinė e Tiranės, nė kohėn kur ajo drejtohej nga Edi Rama. Ata bėjnė pjesė nė armatėn e drejtuesve qė dhanė dorėheqjen mė 2011-ėn, kur nė krye tė kėsaj bashkie erdhi, Lulzim Basha. 
 
Sipas burimeve tė “A1 Report”, pritet qė qeveria “Rama” tė bėjė zyrtare emėrimin e Arben Seferit si administrator i ri i CEZ nė vend tė Sahit Dollapit. Nė vitin 2009, Arben Seferi ka qenė drejtues i Punėve Publike nė bashkinė e Tiranės, ndėrsa nė vitin 2011, ka qenė Drejtor i Ndėrmarrjes nr.1 tė Tiranės. Nderkohe sipas burime nga ERE  nuk ka nismė pėr shkarkimin e Dollapit dhe se ai vijon detyrėn e tij.

Ndėrsa drejtoresha e re e Qytetit Studentit pritet tė emėrohet Anila Shehu nė vend tė Bujar Brovinės. Anila Shehu ka qenė drejtore e Pastrimit nė Bashkinė e Tiranės, kur kjo bashki ishte nėn drejtimin e Edi Ramės.

Petrit Rama emėrohet drejtori i ri i Metrologjisė, duke zėvendėsuar Kozeta Mesitin, e akuzuar sė fundi nė media pėr mosgjobitjen e karburanteve qė vidhnin klientėt dhe pėr cilėsinė e keqe tė karburanteve. 
 
Ish-drejtoresha e kabinetit Rama - kur ky i fundit ishte kryetar bashkie - Belinda Balluku (bashkėshortja e gazetarit Sokol Balla) emėrohet drejtoresha e re e ANTA-s (Agjencia Nacionale e Trafikut Ajror) nė vend tė Ferdinand Shehit. Belinda Balluku ka realizuar gjithashtu detyrėn e kėshilltares pėr Marrėdhėniet me Publikun nė Bashkinė e Tiranės, si dhe zėdhėnėse e Bashkisė, nė kohėn kur Edi Rama ishte kryetar i Bashkisė sė Tiranės.
 
Ndėrkohė, njė tjetėr emėrim i ri nė botėn e sportit shqiptar. Sot ėshtė mbledhur asambleja e pėrgjithshme e KOKSH (Komiteti Olimpik Kombėtar Shqiptar) dhe ka vendosur qė Viron Bezhani tė jetė kreu i ri i tij nė vend tė ish-volejbollistes Ela Tase si njė kryetare e komanduar.
 
“Do forcojmė bashkėpunimin me ministrinė edhe federatat”, u shpreh Bezhani., i cili nė 2012 ka mbajtur detyrėn e kryetarit tė Ekipit Olimpik Shqiptar.

Redaksia Online
(e.s/mag/shqiptarja.com)  

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
anonim te pastrohet cezi mire te behet dizefiktimi nga plehu qe mundet te ngelet dhe te fillohet pune serjozishte,kjo eshte terapia me e mire.
avatar
Anonim
armir JAM TERESISHT I ZHGENJYER!!!!SADO TE AFTE TE KENE QENE KETA SHERBETORET E EDIT NE BASHKI, NUK PASKA TE TJERE TE AFTE QE TE JENE TE ZANATIT E JO TE FIRMES SE PASTRIMIT APO TE TE PASTREHEVE SHQIPERIA?PASKA PASE TE DREJTE AI PLEHRA SALI BERISHA; PO KTHEHEMI NE KOMUNIZEM!!TURP!
avatar
Anonim
DONALD DUCK Mendoj se Belinda ka mare nje barre te madhe mbi supe. Nese flasim per rilindje, ne ANTA duhet te kete nje te tille pas tete vjet plackitje dhe baterdisje te PD-se dhe LSI-se. Nese Belinda do qe te vere ne zbatim ate pjese te programit te Partise Socialiste duhet qe ti hyje nje reforme radikale. E kote qe te filloj te permend emra sepse ata dihen tashme. STOP RRENIMIT TE ANTA-s .
avatar
Anonim
diddy po patjeter qe kryeministri do emeroj keta sepse jane ata qe e mbajten edhe fushaten e 23 qershorit ,kuptohet jo te gjith keta emra kane kontribut ne ardhjen e ps ne pushtet ,por disa kane dhene edhe me shume se cdo deputet apo edhe minister qe eshte sot .!
avatar
Anonim
artur tirane po me ato njerez qe jane hequr me pa te drejte nga puna ne 2005 , cfare do beje rama.do i leje rrugeve perseri me duket. keta dy vjet jane pa pune, dhe shiko qe te gjithe drrejtues kryesor !!!!
avatar
Anonim
bardhi me pak fjale,kush punon ne bashki sot punon ne ministri neser..
avatar
Anonim
piku Jam kam qen dhe do jem e majte... Kam dhAn kondributet e mija ne qarkun lezh por kur lexoj se nusja e x drejtoresh te ANTA pfff
avatar
Anonim
Labi Une po zhgenjehem me keto emerime!!Prisja ndonje gje te re nga zoti Rama,,dmth ai nuk po puneson njerez te afte per pune,por thjesht ata qe i kane sherbyer me pare ne bashki,TURP neqoftese na zhgenjen,sepse kishim kaq kohe qe prisnim ndryshimin e madh,po sic duket dhe kesaj here s'jane mire bathet.
avatar
Anonim
Kol Tivari Ha ha ha. Ky studenti asht vete Brovina. Lexo dialektin idioto-Tropojane-"Te shkarkoke e jo te shkarkonte. Klyshet e diktatorit psikopat Sali Vucidolovic,duhen hetuar,sepse ishin mashat e krimeve te Saliut.
avatar
Anonim
Rampalla tia rruaq saliut ore
avatar
Anonim
Anna Brovina nuk eshte tropojan o idjot ... Pastaj si mund te emerohet Belinda ne nje post per te cilin nuk ka lidhje fare ????? turp per Edi Ramen turp turp !
avatar
Anonim
moēalor + terłn + redneck = jugor @ kol tivari nga mbiemri dukesh qe je nga veriu kurse nga ato qe shkruen dukesh qe je moēalor.
avatar
Anonim
@moēalor + terłn + redneck = jugor Eshte tragjikomike kur ēeēenet e Shqiperise duan ta krahasojne veten me "verioret" e vendeve te tjera. Krahasimi mund edhe te behet por duke u kthyer te pakten 2000 vjet pas ne histori.
avatar
Anonim
Dritan Dmth, te gjitha postet i jane rezervuar ish Drejtoreve te Bashkise se Tiranes, te cilet kane shkelqyer ne punen e tyre gjate viteve ne Bashki. Ah mjer ky popull. Dmth, ai publiciteti i madhe me CV/te e famshme, te cilat do te merreshin parasysh per punesimin e njerezve, paska qene reklama e rradhes e kesaj Qeverie Fasade, qe ka piksynim, vetem dhe vetem promovimin e saj nepermjet fjaleve boshe. Gjithsesi, Rilindje......???
avatar
Anonim
Kapiteni i pare Te pastrohen me fshese te hekurt te gjithe drejtoret ne te gjithe institucionet ,por sa me shpejt ne polici,energjitike,arsim,shendetesi,bujqesi.Urgjentisht Qeveria duhet te mendoje dhe te zbatoje riorganizimin e drejtesise.Te perjashtohen nga puna e te mos u njihet diplloma kursanteve te PLEPAVE.
avatar
Anonim
Studenti Me vjen keq per shkarkimin e zotim brovina. Nga te paktet qe i riktheu freskine dhe hijeshine e qytetit studenti . Qeveria e re duhet te motivoje njerzit te punojne dhe jo ti shkarkoke dhe ti hedhe ne rruge!!
avatar
Anonim
hahaha Te vjen keq per brovinen po ka me legen se ai qe ndertoj nees te lulishtes lokal dhe e mbushi drrejtorin me maloke pa shkolle
avatar
Anonim
artan tamam. me shume info per cv e tyre. flm
avatar
Anonim
klars jeni te pa pare!!! po mundet, me shume info!
avatar
Anonim
ANTA 1 pra, Nuk ka rilindje ne shqiperi por ka ....
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16