Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Shtator 2017 - 14:53 | përditesuar në 15:09
Rama-Greqisė:Jo deklarata fluturake
Ja si i komentojnė mediat greke
Fjalimi i djeshėm i Ramės dhe deklaratat e tij pėr Greqinė, sigurisht kanė tėrhequr vėmendjen e mediave tė shtetit fqinj, tė cilėt i kan pasqyruar gjerėsisht deklaratat e kryeministrit.
 
Shumica e mediave kanė publikuar thjesh fjalėn e Ramės gjatė paraqitjes sė programit tė qeverisė sė re, pa komente tė posaēme.
 
“Kryeministri shqiptare Edi Rama ka emėrtuar Greqinė si tė vetmin vend fqinj me tė cilin Shqipėria ka probleme dypalėshe. Rama shtoi se Tirana dėshiron miqėsi reciproke, respekt tė ndėrsjelltė dhe bashkėpunim strategjik”, - thekson gazeta Ta Nea.
 
“Edi Rama: Me Greqinė dėshirojmė miqėsi reciproke dhe bashkėpunim”, - ky ėshtė titulli qė prezanton korrespondencėn e vet gazeta tjetėr e madhe, Proto Thema.
 
Sipas kėsaj gazete, Rama, duke folur nė parlamentin shqiptar premtoi se interesimi i qeverisė pėr minoritetin grek do tė jetė vazhdimisht nė rritje.
 
Shumica dėrrmuese e mediave i ka dhėnė hapėsirė sidomos asaj pjese tė deklaratės, ku Edi Rama shpreh besimin e tij se e ardhmja “do tė sjellė zgjidhjet e dėshiruara pėr tė dyja palėt me dialog real, me kėmbė nė tokė, jo me deklarata fluturake nė distancė dhe marrėdhėniet mes nesh do tė ngrihen nė njė nivel tė ri miqėsie, respekti dhe bashkėpunimi strategjik”.
 
Vetėm pak media i kanė cilėsuar deklaratat e kryeministrit shqiptar si “provokime”, por pa vijua nė komente tė tjera. Nė Athinė ende nuk ka njė reagim zyrtar ndaj deklaratave tė zotit Rama.

proto thema
  (Artikulli i gazetėr Proto Thema)

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Zamir Kjo gazeta ja fut kot mesiguri, edhe emrin ja shkruajne gabim
avatar
Anonim
redi Rama te afrohet me teper me badhkepunim mr Greqin dhe kryeministrin Cipras si fqinje qe hapen portat per mijera shqiptar , ne nje kohe shume shtete te medhenj mbyllen dyert . Miku i mire ne dite te veshtira .
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/12/2017, VITI VII- NR.297