Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
13 Tetor 2017 - 03:42 | përditesuar në 07:05
Legjenda e Interit, Javier Zanneti
zgjedh 11-shen e ėndrrave nė Inter
Kapiteni legjendar i Interit, Javier Zanneti ka pėrzgjedhur 11-shen mė tė mirė tė Interit nė histori.

Zanneti, i cilli sot mban postin e zv.presidentit tek Inter e ka quajtur si 11-shen e ėndrrave pėr Inter.

Nė zgjedhjet e tij bėjnė pjesė shumė lojtarė tė mėdhenj duke filluar me “fenomenin” Ronaldo, Roberto Carlos apo italiani Baggio, pa harruar legjendėn Bergomi.

Po ashtu pjesė tė skuadrės sė ėndrrave ka bėrė edhe shumė lojtarė tė “tripletės”, tė vitit 2010, vit nė tė cilin Inter fitoi tė gjitha trofetė e mundshme.

Nė portė bėn pjesė Julio Cezar, ndėrsa nė mbrojtje rreshtohet braziliani Maicon dhe “Muri”, Valter Samuel.

Mesfusha ėshtė tėrėsisht argjentinase, me Esteban Cambiaso dhe vetė ai, Javier Zanneti.

Nė sulm ka vendosur “luanin” kamerunas, Samuel Eto dhe nė majė tė sulmit ėshtė “El Principe”, Diego Milito, i cili i dha Champions League Interit me dy golat e tij nė finale ndaj Bayern Munchen.
inter

Redaksia Online
a.dr/shqiptarja.com
 

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/01/2018, VITI VIII- NR.14