Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Shkurt 2018 - 10:28 | përditesuar në 10:54
'Uji',kontrollohen 900 subjekte
private nė Tiranė,15 tė shoqėruar

Nė tė gjithė territorin e Bashkisė sė Tiranės ka vijuar puna pėr disiplinimin e pėrdorimit tė ujit tė pijshėm duke ndėrprerė lidhjet e paligjshme si dhe pėr nėnshkrimin e aktmarrėveshjeve me UKT pėr detyrimet e prapambetura.

Janė 15 Grupe Task-Force, tė cilat me ndihmėn e Policisė sė Shtetit, Policisė Bashkiake, pėrfaqėsuesve tė Drejtorisė sė Taksave dhe stafit teknik tė Ujėsjellės-Kanalizimeve tė Tiranės, kanė bėrė verifikimin nė 900 subjekte private, ku kanė konstatuar e shoqėruar 15 persona, kryesisht pėr lidhje tė jashtėligjshme dhe ndėrhyrje nė ujėmatės.

Kanė mbetur edhe 14 ditė nga afati i lėnė nė dispozicion tė konsumatorėve familjarė pėr tė formalizuar lidhjet e tyre apo pėr tė lidhur aktmarrėveshje pėr detyrimet e prapambetura, njė numėr i konsiderueshėm qytetarėsh i janė drejtuar sporteleve tė UKT. Vetėm nė kėto 10 ditė, janė nėnshkruar 300 aktmarrėveshje.

Bashkia e Tiranės u ka bėrė thirrje konsumatorėve familjarė qė tė pėrfitojnė nga afati deri mė 28 shkurt, pėr tė lidhur kontratat e rregullta me UKT-nė dhe pėr tė nėnshkruar akt-marrėveshje pėr pagesat e prapambetura, duke pėrfituar nga skema e pagesės me kėste.

Nga 1 marsi, do  tė vijojnė verifikimet edhe te konsumatorėt familjarė.

d.gj/ Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40