Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
08 Qershor 2016 - 13:49 | përditesuar në 14:06
​​Ja lista e vendimeve skandaloze
që dha gjyqtari që shkarkoi Çakon
Gjyqtari Arjan Aliaj i cili firmosi pezullimin nga detyra të drejtorit të Përgjithshëm të policisë së shtetit Haki8 Çako është shkarkuar nga KLD pasi ka dhënë një sër vendimesh në shkelje me ligjin. Shqiptarja.com zbardh listën e vendimeve për të cilët KLD dha këtë vendim n vitin 2000. Ashtu sikurse tha dhe minsitri i Brendshëm sot gjyqtari ka liruar vrasës dhe përdhunues

Ja lista e vendimeve skandaloze të gjyqtarit Aliaj, që e shkarkoi KLD:

Këshilli i Lartë i Drejtësisë me vendimin nr. 99, datë 20.12.2000 ka vendosur shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Arjan Aliaj për shkelje të disiplinës dhe për kryerjen e veprimeve në kundërshtim me përmbushjen e rregullt të detyrës.

Kolegjet e Bashkuara të Gjykatës së Lartë kanë vendosur se Vendimi i KLD ka qenë në përputhje me kërkesat ligjore dhe si i tillë duhet të lihet në fuqi.

Çështjet për të cilat KLD ka dhënë masën e shkarkimit për gjyqtarin Arjan Aliaj: ·Gjyqtari Arian Aliaj me vendim nr.61, datë 13.10.1999, ka liruar nga burgu një person të dënuar me 14 vjet burgim, për marrëdhënie seksuale me dhunë. ·

Gjyqtari Arjan Aliaj me vendimin penal nr. 32, datë 24.05.1999 ka liruar nga burgu një person të dënuar për vrasje me dashje, mbetur në tentativë dhe armëmbajtje pa leje. ·

Gjyqtari Arian Aliaj ka dhënë edhe të paktën 4 vendime të tjera për lirim para kohe me kusht për të dënuar që kanë kryer vepra të rënda penale, si vjedhje me armë dhe vjedhje me dhunë. · Gjyqtari Arian Aliaj me vendimin nr. 255, date 23.04.1999, ka dënuar një pandehur me 2 vjet, megjithëse minimumi sipas Kodit Penal është 5 vjet. ·

Gjyqtari Arjan Aliaj ka dënuar 30 protestues të opozitës pjesëmarrës në protestën e 21 janarit të vitit 2011.

lista vendimeve

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Dajti Ky eshte nje maskara nje ndelenzhi qe perdoret nga krimineli Sali berisha Ky eshte si gjyqetari qe gjuko gerdecin si veja hajdari te gjithe gjukatsa te plepave qe Sali qeni i beri per interesava te familjes se Tropojes te behet reforma dhe te gjithe para gjygjit
avatar
Anonim
polici gjyqtqri ka vendosur drejtesi se ky eshte nje sistem i koruptuar duke filluar nga rama, tahiri dhe deri tek militantet e punesuar nga keta
avatar
Anonim
mallakastrioti rilindja ka shume fai per mua sepse mori voten e 1milion shqipetarve vetem per drejtesi bravos sali hajvanit sepse kur ka dashur ka vrare ka helmuar mijra zemra nenash e bene te fortin me disa mbeturiana qe punojne ne sistemin e drejtesis qe pe mua si mallakastriot keta nuk duhet te punojne dhe ne pastrimin e wc e jo ne drejtesi Edi Rama i mori votat vetem te kishte drejtesi ne kete vend qe bota e ka zili i lutem Edi Rames te vendosin dhe nje nen per gjyqetaret se kush gabon te denohet rrept
avatar
Anonim
Prokurori Ca lidhje ka gjygjtari ne kete mes ai thjesht ka zbatuar kerkesen e prokurorit .
avatar
Anonim
Ana S'e kuptova KLD me vendimin e vitit 2000 ka perfshire edhe denimin e protestuesve ne vitin 2011?! Late nam me keto lapsuse.
avatar
Anonim
Tirana Te arrestohet ky gjykates rrugac.. Dhe bandit maskarai...plera
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15