Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:02 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
26 Korrik 2017 - 18:33 | përditesuar në 18:46
​Ksamil, shpėrthimi i ujėrave tė zeza
angazhohen Forcat e Armatosura
Shpėrthimi i tubacioneve tė ujėrave tė zeza nė plazhet e Ksamili gjatė pasdites sė sotme, alarmoi pushuesit, tė cilėt e braktisėn me shpejtėsi bregun e detit.

Duke vlerėsuar situatėn e cila ėshtė vėrtetė alarmante dhe me pasoja tė rėnda  pėr turizmin e qytezės sė Ksamilit, ka nisur menjėherė njė operacion anti- ndotje, ku janė angazhuar edhe Forcat e Armatosura.

33 pjesėtarė tė forcave tė armatosura janė nisur nga Gjirokastra dhe nga Pashalimani pėr tė asistuar nė operacionin e pastrimit tė ujėrave tė zeza.

Gjithashtu drejt brigjeve tė Ksamilit janė nisur tre anije, njė nga Saranda dhe njė nga Porto Palermo.

Pjesė e operacionit pėr pastrimin e brigjeve tė Ksamilit ėshtė bėrė edhe anija anti- ndotje “Karaburuni”, pjesė e flotės sė Pashalimanit.

Vetėm njė vit mė parė Bashkia e Sarandės rikonstruktoi sistemin e kanalizimeve, njė investim qė ka kushtuar miliona lekė.

Por cilėsia e dobėt e punimeve ka bėrė qė disa muaj mė pas, Ksamili tė pėrmbytet nga ujėrat e zeza, duke i dhėnė kėshtu njė goditje tė rėndė turizmit nė pikun e tij

Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

18 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65