Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Shkurt 2018 - 12:40
220 mijë € nga grabitjet,goditen 3
banda me 15 shqiptarë në Itali
Policia italiane ka zhvilluar një aksion të gjerë orët e fundit, duke shkatërruar tri banda të përbëra nga 15 shqiptarë. Mediat fqinje raportojnë se shqiptarët ishin përgjegjës për të paktën 53 vjedhje.

Gjatë aksionit, policia sekuestroi 220 mijë euro të mallrave të vjedhura, duke përfshirë stoli, sende dekorative dhe veshje të shtrenjta.

Bandat kriminale vepronin kryesisht në Milano dhe Lodi, ndërsa lëviznin çdo ditë nga një zonë në tjetrën për të humbur gjurmët. Gjatë kryerjes së veprave kriminale, shqiptarët përdornin gjithmonë makina të vjedhura. 

d.c./shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40