Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
30 Nentor 2016 - 12:04 | përditesuar në 14:01
Aksidenti Vlorė, arrest shtėpie
pėr shoferin: S'e pashė gropėn 
Beja nė Gjykatė: Isha me shpejtėsi normale
Pranga shefit tė Hetimit tė aksidenteve
VLORE- Gjykata e Vlorės ka dhėnė masėn e sigurisė arrest shtėpie me mbikėqyrje elektronike pėr Petraq Bejėn, shoferin e aksidentit qė ndodhi nė afėrsi tė “Ujit tė Ftohtė”, ku humbi jetėn 17-vjeēari Kristo Panajoti. Por mė herėt, prokuroria kėrkoi “Arrest me burg” pėr shoferin Beja. 

 Seanca u zhvillua nė ambjentet e spitalit ku gjendet i shtruar aktualisht Beja. Ndėrkohė mėsohet se 21- vjeēari  ka deklaruar se po lėvizte me shpejtėsi normale  dhe se  nuk e ka parė gropėn.

"Po lėvizja me shpejtėsi normale, dhe nuk e kam devijuar rrugėn pasi nuk e kam parė fare gropėn", u shpreh Beja. 

Arrest me burg ėshtė kėrkuar nga prokurori i ēėshtjes Laurent Fuēia, pėr Ilirian Tahmazin, me detyrė pėrgjegjės i sigurimit teknik dhe Tomorr Cenėn,  me detyrė inxhinier zbatues i projektit.
 
Mbi Tahmazin dhe Cenėn rėndon akuza e shkeljes sė rregullave tė mbrojtjes nė punė, pasi nuk morėn masat pėr "gropėn e vdekjes" nė Vlorė, qė i mori jetėn 17- vjeēarit. 

masa aksidenti vlores
(Prokurori Lauren Fuēia nė spitalin ku ndodhet i shtruar Beja)

Ndėrkohė lidhur me aksidentin nė Vlorė, nė pranga ka rėnė sot Myslym Ismailaj, shefi i Seksionit pėr Hetimin e Ngjarjeve tė Qarkullimit Rrugor. Sipas hetimeve, Ismailaj ka hyrė nė ambientet e dhomės sė spitalit ku ndodhej i shtruar i plagosuri Petraq Beja dhe pasi ka nxjerrė familjarėt nga dhoma, i ka kėrkuar kėtij tė fundit tė deklarojė se ka probleme me shikimin.

Tre ditė mė parė mjeti tip “BMW X6” ka dalė nga rruga dhe ka pėrfunduar nė kanalin anėsor tė hapur pėr ndėrtimin e “Lungomares” ku ka humbur jetėn pasagjeri Kristo Panajoti, 17 vjeē dhe ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit Petraq Beja, 21 vjeē.
Sipas tė mbijetuarit dhe familjes, gropa ishte hapur 3 dite para se tė ndodhte aksidenti dhe nė rrugė mungonte sinjalistika. Ata fajėsuan firmėn e ndėrtimit pėr aksidentin e ndodhur. Redaksia Online
(B.K./Shqiptarja.com)

 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45