Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
12 Gusht 2017 - 15:54 | përditesuar në 18:00
Aksidentoi pėr vdekje 54-vjeēarin
lirohet deputeti PDIU Aqif Rakipi
Ekspertiza: S'ka shkelje rregullash, faji i viktimės
Prokuroria: Dy akuza, hetim nė gjendje tė lirė
Prokuroria ka urdhėruar lirimin e deputetin tė PDIU-sė, Aqif Rakipi nga ambientet e komisariatit nr.2 nė kryeqytet. 

Rakipi aksidentoi pėr vdekje njė qytetar nė autostradėn Tiranė-Durrės orėt e para tė mėngjesit tė kėsaj tė hėne, ndėrsa u largua nga vendi i ngjarjes. 

Sipas organit tė akuzės, hetimi ndaj Rakipit do kryhet nė gjendje tė lirė.

Ekspertiza: Viktima fajtor pėr aksidentin 
Nga hetimet paraprake tė grupit tė ekspertėve, deputeti rezulton se s’ka konsumuar shkelje te rregullave tė qarkullimit rrugor, por ka qenė viktima ai qė i ka prerė rrugėn.

Kėshtu ekspertiza bėn me faj 54-vjeēarin Seit Sorra, pėr aksidentin qė i mori jetėn.

Ndėrkohė Prokuroria ka ngritur dy akuza ndaj deputeitt Rakipi, atė tė shkeljes sė rregullave tė qarkullimit rrugor dhe pėr largimin nga vendi i ngjarjes.
 
Seit Sorra, 54-vjeē u pėrplas pėr vdekje me automjet nga deputeti i Qarkut tė Elbasanit nė orėt e para tė mėngjesit nė autostradėn Tiranė-Durrės.

Pas aksidentit fatal, Aqif Rakipi u largua nga vendi i ngjarjes, ndėrsa u dorėzua nė polici pas 10 minutash. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Shoferi Ishte deputeti prandaj u lirua jep edhe nje dore te mire dhe ceshtja mbyllet. Mjere ai qe mbylli syte Ngushullime familjes zoti e ndihmofte qe te perballoje dhimbjen.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Ekskluzive/ Fleckenstein rrėzon raportin e teknikėve tė PD-sė
Intervista/17 vjeēarja shqiptare hap shoqatė bamirėsie online
20 vjeēarja shtatzėnė:Ndihem grua e plotėsuar nga jeta 100%
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 18/08/2017, Viti VII - NR.194