Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
25 Shtator 2012 - 12:01
Arqipeshkvi në familjen Shtjefni: Mos
mirrni gjak, lërjani drejtësisë
LEZHE- Arqipeshvki i dioqezes së Sapes Luciano Avgustini ka qenë mbrëmë në shtëpinë e familjes Shtjefni në Blinisht të Lezhës për të informuar mbi dekretin e shkishërimit, i cili u mor nga kisha pak ditë më parë me qëllim parandalimin e gjakmarrjes.
 
Arqipeshkvi u ka kërkuar familjarëve të viktimave të mos marrin gjak pasi bie ndesh me ligjin e Kishës por tia lënë në dorë policisë dhe drejtësisë shqiptare dënimin e autorit. Nëse do të marrin gjak do të shkishërohen.

Kryefamiljari Rrok Shtjefni i ekzekutuar mbrëmë së bashku me bashkëshorten Miranda dhe djalin Fajtonin, 24 vjeç, ka dhe një vajzë e cila është e martuar dhe një djalë emigrant në Itali. Ky i fundit pritet të vijë sot nga Italia për t'i dhënë lamtumirën njerëzve të tij. Tre pjesëtarët e familjes u ekzekutuan nga Kastriot Zhuba.
(sg/shqiptarja.com)

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Tea Shume mire ben kisha. Ne disa zona te vendit ka me shume fuqi se shteti.
avatar
Anonim
Real Nuk e kuptoj clidhje ka kisha me krime qe kryhen per te tjera motive. Gjakmarrja eshte nje akt qe duhet te luftohet me mjete ligjore pasi eshte nje krim i mirefillte. Kisha duhet te terhiqet nga ky veprim pasi nuk besoj qe ata qe vrasim besojne ne zot, per me teper krijihet ideja sikur gjakmarrja eshte nje akt me te cilin identifikohen te krishteret shqiptare. Kjo nuk eshte aspakt e krishtere pasi doktrine e krishterimit edhe falja dhe perulja.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16