Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Shkurt 2018 - 10:08 | përditesuar në 10:20
Arrestohet kosovari i kërkuar
ndëkombëtarisht për trafik droge

Arrestohet trafikuesi kosovar i lëndëve narkotike, i shpallur në kërkim ndërkombëtar me qëllim ekstradimi.

Më datë 13.02.2018, Specialistët e Policisë Kufitare Morinë, bënë arrestimin provizor, me qëllim ekstradimin të shtetasit kosovar, me të dhëna: Arijan P., 26 vjeç, lindur në Gmunden të Austrisë dhe banues në Mitrovicë, Kosovë.

Ky shtetas u kap në hyrje të PPK, Morinë, ku gjatë regjistrimit në sistem, rezultoi me status " Arrest", lëshuar më datë 03.01.2018 nga NCB Vienna Austri, për veprën penale "Trafik të lëndëve narkotike".

Materialet iu kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës. Prokuroria vijon hetimet e mëtejshme për të krijuar panoramën e gjërë të veprimtarisë së shtetasit të arrestuar.

 

d.gj/ Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40