Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
19 Tetor 2017 - 10:27 | përditesuar në 11:50
Burime: Pas Elbasanit, priten
shkarkime edhe nė Lushnje
Masat pas ngjarjeve tė fundit 
Pas shkrirjes sė Drejtorisė sė Policisė sė Elbasanit, burime pranė Policisė sė Shtetit konfirmojnė pėr Shqiptarja.com se me urdhėr tė kryepolicit, Haki Ēako pritet tė shkarkohen edhe krerėt e komisariatit tė Policisė sė Lushnjes. 

Tė njėjtat burime bėjnė tė ditur se masat vijnė pėr shkak tė kriminalitetit dhe pas pėrplasjeve tė fundit. Elbasani njihet si qyteti mė problematik nė vend pėr shkak tė kriminalitetit dhe bandave qė kontrollojnė qytetin, ndėrsa nė asnjė rast ngjarjet e rėnda nuk janė hetuar nga policia. 

Ndėrkohė, njė aksion i policisė i datės 18 shtator nė Elbasan solli edhe pėrplasjen e bluve me njerėzit e biznesmenit Petrit Ēela. Djali i kėtij tė fundit, Suel Ēela dhe shoku i tij Enea Bekteshi goditėn me njė “Audi” tė blinduar automjetin e zv/drejtorit tė policisė sė Elbasanit, Gjergji Oshafi.

Masa priten edhe ndaj policisė nė Lushnje, pas masakrės sė njė jave mė parė ku humbėn jetėn gjatė njė atentati nė qendėr tė qytetit Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi, shokė tė Xhuljo Shkurtit, nipit tė Aldo Bares, ndėrsa vijojnė tė jenė nė kėrkim si autorė tė dyshuar Laert Haxhiu dhe Orgest Bilbili.  

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
PP Mire e ben coko.Ka edhe te tjer qe duhen pastruar nga policia.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277