Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
19 Tetor 2017 - 11:40 | përditesuar në 14:21
Basha: Tahiri pakt me Ramėn 
ka filmime tė kryeministrit 
'Shkrirja e policisė sė Elbasanit, tė ikė Ēako'
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar pėr mediat se Saimir Tahiri dhe Edi Rama po negociojnė arritjen e njė marrėveshje, pasi sipas tij ish-ministri i Brendshėm disponon filmime tė cilat implikojnė kreun e qeverisė. "Edi Rama dhe Saimir Tahiri po pėrpunojnė njė marrėveshje3. Tahiri disponon fakte tė vėna, pėrgjime, dokumente, filmime tė Ramės nė marrėdhėnien me bandat mafioze. Ndaj Edi Rama e ka jetike marrėveshjen me Tahirin, i cili do pėrpiqet t’ia hedhė dhe tė dy tė shpėtojnė paq. Kjo s’duhet tė ndodhė. Ndaj, as arrestimi i Tahirit, as procedimi i tij penal nuk do ketė sukses, pėrsa kohė peshku mė i madh ėshtė ulur nė karrigen e Kryeministrit”- tha Basha. 

"Hapi i parė ėshtė largimi i Edi Ramės, krijimi i njė qeveria antimafia dhe shkėputja e lidhjes sė krimit me politikėn", shtoi kreu i PD. Basha iu referua edhe shkrirjes sė Drejtorisė sė Policisė sė Elbasanit me urdhėr tė Haki Ēakos. Kreu demokrat tha se kjo masė ėshtė e pavend, pasi sipas tij i pari qė duhej larguar ėshtė drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Shtetit. 

Ka kaluar njė muaj qė unė kam denoncuar me revoltė tė madhe ngjarjen e tmerrshme tė Elbasanit, qė tregoi me zė dhe figurė sesi ky shtet ėshtė vėnė pėrfundi nga mafia. Veprimet e ndėrmarra sot, nuk janė thjeshtė tė vonuara, por tė pavend, Ēako nė mos tė ishte dorėhequr, duhet tė ishte shkarkuar, ai dhe kupa duhet tė ishin vėnė pėrpara drejtėsisė”, u shpreh Basha.

Kreu i PD iu referua edhe drogės sė sekuestruar nė Vlorė, pėr tė cilėn tha se ėshtė nė pronėsi tė kupolės sė shtetit. Basha shtoi gjithashtu se operacionet e mėdha antidrogė si nė Vlorė ashtu edhe nė Xibrakė tė Elbasanit, janė realizuar nga agjencitė partnere. "Pėrgėzim pėr prokurorinė e Krimeve tė Rėnda e SHISH, si dhe partnerėt e huaj, qė bėnė tė mundur kapjen e njė sasie rekord droge nė Vlorė, nė pronėsi tė klanit Rama-Tahiri-Habilaj. Pas arrestimit tė Moisi Habilajt, prokuroria dhe institucionet e tjera duhet tė vendosin pas hekurave anėtarėt e kėtij klani. Vendosja para pėrgjegjėsisė e kokave tė kėtij klani qė ėshtė Saimir Tahiri", tha Basha.

 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Lulushi Kishte te drejte! Se cfare do ky popull qe voton Ramen nje zot e di. Voto o popull Lulushin dhe pastaj beni cfare te doni se nuk ju hyn gjemb ne kembe. Se na mori malli dhe per Fazllic jo per gje.
avatar
Anonim
Plaku Eshte prekur ne kallo.....😀 jo po te emerojne Koliqat e &.....😛😛😛😛😛 po te vjen fundi o mashtrues......👎👎👎👎
avatar
Anonim
taksixhiu Ik ore gjalpush. Me behesh si qullac mamaje. Jo po te mbante akoma policet e tu.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277