Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Janar 2018 - 21:31 | përditesuar në 21:50
Dalin pamjet e bandės shqiptare
qė vodhėn 50 banesa nė Itali/Foto
Policia italiane realizuar operacionin “ Mbretėrit e vjedhjes” ku janė arrestuar 4 shqiptar qė dyshohet se kanė bėrė tė paktėn 50 vjedhje apartamentesh nė Rimini, Pesaro-Urbino Modena tė Italisė.

Policia ka publikuar edhe fotot e 4 shqiptarėve tė arrestuar, bėhet fjalė pėr njė 25, 30, 33 dhe 35 vjeēar,dy prej tė cilėve rezultonin me precedent penal. Sipas autoriteteve italiane banda e shqiptarėve kishin vjedhur mė shumė se njė kilogram sende ari.

Gjatė arrestimit pėrveē sendeve prej ari u gjetėn edhe mjetet qė pėrdornin pėr vjedhje si troko, leva, ēelsa tė ndryshėm, 4 celularė dhe njė shumė e konsiderueshme parash.

Gjatė tentativės pėr vjedhje nė 30 dhjetor tė 2017 pronari i banesės nė Saludecio arriti tė mbante mėnd targėn e automjetit tė autorėve. Pas hetimeve tė policisė, rezultoi se makina ishte vjedhur nė Rimini dhe pastaj kėqyrjes sė kamerave mjeti tip ‘Mazda’, u gjurmua nė Fano. Kaq mjaftoi qė policia tė binte nė gjurmė tė hajdutėve, dhe mė pas i vuri ata nė pranga. Vijojnė hetimet pėr dokumentimin e plot tė ngjarjes.

Operacioni i policisė nisi pak ditė mė parė, duke marrė kėshtu shkak edhe nga numri i vjedhjeve kohėt e fundit, veēanėrisht nė zonėn e Valkonės.

banda shqiptare

banda shqiptare
banda shqiptare
banda shqiptare
banda shqiptare
banda shqiptare
banda shqiptare
Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Br Pislliqet e shqipris 💩
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16