Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:41 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Gusht 2017 - 08:05 | përditesuar në 19:52
Mėngjesi i sotėm ka nisur me tre aksidente nė Elbasan, Lezhė e Vlorė,ku janė shėnuar dy viktima dhe 5 tė plagosur.

Aksidenti nė Elbasan, humb jetėn njė 11-vjeēare, plagosen 3
Njė aksident i rėndė ėshtė shėnuar mėngjesin e sotėm nė aksin rrugorė Cėrrik- Papėr, nė afėrsi tė fshatit Valas, ku njė automjet ka dalė nga rruga.

Si pasojė e aksidentit ka humbu jetėn 11- vjeēarja M.Sh, banues nė Korēė, e cila ishte pasagjere nė automjetin tip “Ford” i cili drejtohej nga 54- vjeēari A.H, banues nė Sarandė.

Pėr ndihmė mjekėsore nė Spitalin Kirurgjik tė Elbasanit janė ēuar drejtuesi i mjetit si dhe dy shtetase qė ishin pasagjere nė mjet, A.Sh., 54 vjeēe banuese nė Korēė dhe K.Sh., 74 vjeēe banuese nė Sarandė.Aksidenti nė Lezhė, humb jetėn efektivi i Policisė Kufitare
Gjithashtu edhe nė Lezhė ėshtė shėnuar njė aksident i rėndė rreth orės 05:08,  ku ka humbur jetėn 50- vjeēari Lek Nikolli, i cili ishte punonjės i Policisė Kufitare nė Shėngjin.

Aksidenti ka ndodhur nė autostradėn Lezhė –Shkodėr, nė afėrsi tė kryqėzimit tė Kallmit.

Burime zyrtare nga policia bėjnė me dije se 50- vjeēari po udhėtonte vetėm.

aksidenti lezhe

Aksident nė Vlorė, 2 tė plagosur rėndė
Njė tjetėr aksident ėshtė shėnuar mėngjesin e sotėm, por kėtė herė nė qytetin bregdetar tė Vlorės, ku dy makina janė pėrplasur me njėra- tjetrėn.

Fatmirėsisht nuk janė shėnuar viktima, po mėsohet se janė plagosur dy persona tė cilėt ndodhen nė gjendje tė rėndė.

Njė prej tė plagosurve, njė mashkull ėshtė nisur drejt Tiranės pėr tė marrė ndihmė shėndetėsore tė specializuar, ndėrkohė qė njė grua, e cila gjithashtu ėshtė nė gjendje tė rėndė, ndodhet nė spitalin  e Vlorės.aksident
(Aksidenti nė Vlorė)

Njoftimi i policisė pėr aksidentin e Vlorės:
Mė datė 13.08.2017 rreth orės 03:55, Salla Operative Vlorė ėshtė njoftuar nga njė telefonatė se nė aksin rrugor Vlorė-Skelė, tek vendi i quajtur ''Kali i Trojės'', janė pėrplasur automjetet tip ''BMW'' me drejtues mjeti B.B., 24 vjeē, banues nė Vlorė dhe mjeti tip ''Seat'', me drejtues A.B., 20 vjeē, banues nė Vlorė.
 
Nga pėrplasja ka mbetur i dėmtuar pasagjeri i automjetit tip ''Seat'' shtetasi G.D., i cili ėshtė transportuar pėr njė mjekim mė tė specializuar nė Spitalin Ushtarak tė Tiranės.
 
Grupi hetimor po punon pėr zbardhjen e plotė tė rrethanave tė ngjarjes

 Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
anonim sa keq me vjen 13 vjece!!!!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Braēe: Koncesionet pėr firmat offshore tė ndalohen me ligj
Meta: Sensibilizim ndėrkombėtar pėr  lėvizjen e lirė tė qytetarėve tė Kosovės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 22/11/2017, Viti VII - NR.276