Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:56 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
04 Gusht 2016 - 18:37 | përditesuar në 18:39
Famir Kuçi, biznesmeni që alarmoi
Berishën dhe bën të heshtë Bashën?!
Fatmir Kuci peshon shume ne PD. Sali Berisha e di kete, ndaj beri nje perpjekje prej te marri per ta asociuar ate me kryeministrin e Shqiperise, Edi Rama.

Paralelisht me te, televizionet dhe portalet e tij, ndertuan alibine shpetuese; ai ishte ne det, nuk e vrau por e nxorri nga deti turistin e vrare rus. Por as Berisha e as mediat e tij nuk ja dalin dot.

Te dhenat per Fatmir Kucin nuk kane fund dhe sa me shume ikin oret, aq me shume njerez nisin te flasin. E dhena e pare e konfirmuar qe mberrin ne Skandal.al ka te bej me nje fakt qe e lidh ate serish me ngjarjen; Ne vitin 2014-te, Fatmir Kuci eshte proceduar penalisht ne gjendje te lire per “shkelje te rregullave te lundrimit”.

Sic ne paralajmeruam me heret, superbiznesmeni eshte recidivist ne kete leme. Tani eshte e qarte se lidhjet e forta me politiken dhe paprekshmeria e fituar prej tyre, i ben “zengjinet e rinj” te sillen sit e duan, ne kundershtim me ligjin, ne toke e ne det.

E dhena e dyte e konfirmuar, hedh drite me shume mbi maredheniet e tij te ngushta me Lulzim Bashen. Tenderat e shumte te fituar e kontraktuar prej tij, kane patur si  vule te vetme Lulzim Bashen. Ato te rrugeve po e po, por edhe nje tender I madh  pastrimi, per nje zone te gjere  te Tiranes, eshte biznesi me vule e firme po  te Lulzim Bashes.

E dhena e trete e konfirmuar, e lidh Lulzim Bashen me nje prej njerezve me te afert te Fatmir Kucit, Viktor Bellon ne Elbasan. Deputet dhe i deleguar i PD ne Elbasan, Lulzim Basha e katapultoi njeriun e Fatmir Kucit ne fillim kryetar te FRPD, me pas e mori me vete ne ministrine e Brendeshme-drejtorine e Emergjencave, pastaj e rikthehu ne Elbasan te drejtonte ujesjellesin, pastaj e rimori ne Tirane per ta emeruar drejtor ne bashkine qe drejtoi kater vjet.

Tamam ky, ne cilesine e zyrtarit, eshte proceduar ne vitin 2014-te per korrupsion dhe eshte ndaluar. Gjykata e cliroi duke e vendosur ne arrest shtepie.

Nuk ka asnje te dhene se cu b e me tej me ceshtjen e tij, por nuk ka dyshim qe do te jete cliruar perfundimisht me te tilla gjykata. Pra, Fatmir Kuci-superbiznesmeni apo vrasesi horror sic e cilesoi Sali Berisha, eshte me shume se krahu ekonomik I Lulzim Bashes, me shume ngjan si vella me te. Historia e tyre nisi ne Elbasan dhe si “pune” te pare njeh nje nenkontrate te madhe ne rrugen e Kombit, nje tjeter afere qe I lidh ted y, Lulzim Bashen e Fatmir Kucin. Skandal.al/


Redaksia Shqiptarja.com

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38