Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 05:01 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
13 Gusht 2017 - 13:39 | përditesuar në 13:46
Fluks hyrjesh nė Rinas, 2 ditėt
e fundit kanė hyrė 13 mijė shtetas
Gjatė dy ditėve tė fundit ka njė rritje tė madhe tė fluksit tė hyrjes pėr nė vendin tone nga aeroporti i Rinasit, ku numri arrin deri nė 13 mijė shtetas shqiptarė dhe tė huaj.

Gjatė muajit Gusht kanė hyrė nė Shqipėri 27 mijė shtetas shqiptarė si edhe 36 mijė shtetas tė huaj.Ndėrsa kanė dalė 20 mijė shtetas shqiptarė si dhe 27 mijė shtetas tė huaj.

Aktualisht nė Rinas po punohet me 9 sportele nė hyrje dhe 8 nė dalje.

Vėmendje e veēantė I ėshtė kushtuar evidentimit dhe bllokimit tė shtetasve qė kanė pėr qėllim kėrkimin e azilit nė Francė e nė vende tė tjera tė BE-sė.

Gjatė kėtyre ditėve nga shėrbimet e Policisė Kufitare Rinas, janė arrestuar 5 shtetas, si dhe janė proceduar penalisht nė gjendje tė lirė 4 tė tjerė, pėr Falsifikim te pasaportave.

Gjithashtu janė kapur 6 shtetas tė shpallur nė kėrkim, pėr vepra tė ndryshme penale.

Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

5 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Ekskluzive/ Fleckenstein rrėzon raportin e teknikėve tė PD-sė
Intervista/17 vjeēarja shqiptare hap shoqatė bamirėsie online
20 vjeēarja shtatzėnė:Ndihem grua e plotėsuar nga jeta 100%
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 18/08/2017, Viti VII - NR.194