Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:27 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
09 Janar 2018 - 14:08 | përditesuar në 14:39
Forca e Ligjit godet nė shkurt,si
po i fshehin pasuritė bandat
Identifikohen 38 grupe kriminale
Operacioni “Forca e Ligjit” pritet tė japė rezultatet e para nė muajin shkurt tė kėtij viti. Report Tv mėsoi se policia ka identifikuar grupet kriminale dhe po punohet pėr tė goditur aktivitetin e tyre. Janė 38 grupe kriminale me asete pasurore, toka dhe biznese, qė pritet tė goditen nė kuadėr tė operacionit tė bujshėm policor ‘Forca e Ligjit’.

Report Tv bėn me dije se njė pjesė e grupeve kriminale me asete tė mėdha janė pėrpjekur tė legalizojnė pasurinė e tyre, ndėrsa njė pjesė tjetėr po mundohen ta kalojnė atė nė emėr tė personave tė tretė. Megjithatė, policia bėn me dije se tė gjitha grupet janė nė mbikėqyrje, ndaj dhe nuk mund tė fshehin pasurinė, pavarėsisht tentativave pas nisjes sė operacionit tė bujshėm.

Duhet pėrmendur se njė pjesė e kėtyre bandave nuk ndodhen nė Shqipėri, janė rreth 30-40% e tyre tė vendosur jashtė vendit, por qė aktivitetin e tyre e kryejnė kėtu dhe kanė pasuri shumė tė larta nė Shqipėri.

Ndėrkohė, lėvizjet e fundit qė kanė pėrfshirė Policinė e Shtetit, me largimin e drejtorit Haki Ēako njė ditė mė parė dhe ndryshimet e tjera qė pritet tė pasojnė ditėt nė vijim, mund tė shtyjnė edhe mė tej efektet e operacionit ‘Forca e Ligjit’. Forma si do tė arrestohen kėto grupe nuk ėshtė bėrė e ditur, por po punohet pėr tė mbledhur informacion pėr tė secilin prej tyre.

d.c./shqiptarja.com

22 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Zylo TA H H I R I N ore T A H I R I N kur do ARESTOHET Guri proves per vetingun per DREJTESINE shqipetare
avatar
Anonim
Vit I Gjergj Kastriotit E veshtir por jo e pamundur, Shqiperija do ja dali gjenerata e re se merito kte rremuj ne token e Gjergj Kastriotit.
avatar
Anonim
Zini PO POLITIKANET APO ATA I KANE ME DJERSEN E BALLIT TE DHJEFSHA VETINGUN
avatar
Anonim
Labi Pse Nuk kap lulin e berish q jan miliarder vodhen shqiperin vran e pren femit e sales jan super t pasur
avatar
Anonim
Labi Pordhe me rigon
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40