Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet Erneta Shevroja
11 Nentor 2017 - 10:18 | përditesuar në 13:54
Sot zhvillohet tryeza e dytė mes ministrit pėr Europėn dhe Punėt e Jashtme, Ditmir Bushati dhe homologut tė tij grek, Nikos Kotzias. Report TV ka siguruar ekskluzivisht fotografitė nga tryeza ku do tė zhvillohen bisedimet intensive mes dy ministrave nė Kretė, ndėrsa ka mėsuar se nė pėrfundim tė diskutimeve tė ditės sė sotme do tė mbahet edhe njė konferencė.

Pėrball gazetarėve ministri Bushati dhe Kotzias do tė zbulojnė detajet e takimit dy ditorė dhe zgjidhjet qė mund tė jenė dakordėsuar pėr problematikat e shtruara nė agjendė. Vetė ministri Bushati mė parė ka bėrė tė ditur se kėto takime do tė vijojnė edhe nė muajt nė vazhdim.

Ndėrkohė, ditėn e djeshme dy homologėt kanė zhvilluar bisedime pėr 12 orė rresht. Temat kryesore tė bisedimeve dy palėshe greko-shqiptare janė rishikimi i Marrėveshjes sė Kufirit Detar e 2009, Ligji i Luftės, situata e minoritetit grek nė Shqipėri, varrezat e ushtarėve grekė tė vrarė nė Shqipėri gjatė luftės italo-greke.

Ēėshtja Ēame ėshtė njė pikė tjetėr e rėndėsishme e agjendės sė bisedimeve midis Bushatit e Kotsias. Dy delegacionet janė akomoduar nė njė hotel nė zonėn lindore tė qytetit Iraklio tė Kretės, ku po zhvillohen bisedimet.Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

22 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277