Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
06 Qershor 2012 - 18:35
Fushė Krujė, banorėt bllokojnė
aksin nacional: Jemi pa drita
FUSHE KRUJE- Rreth 1 mijė protestues nga fshati Nikėl i Fushė-Krujės kanė bllokuar mėngjesin e sotėm rrugėn nacionale. Ata kanė kėrkuar qė Cez Shpėrndarje t’u kthejė energjinė elektrike.

Sipas tyre ėshtė i patolerueshėm fakti qė po qendrojnė pa drita prej rreth dy javėsh. Pėrveē kėsaj, protestuesit kanė kėrkuar qė t’u jepet dėmshpėrblim pėr pajisjet qė iu janė djegur pikėrisht pėr faj tė CEZ-it. “CEZ tė na japė dėmsyhpėrblimin pėr pajisjet elektroshtėpiake qė na janė dėmtuar dhe tė normalizojė rrjetin”, janė shprehur banorėt e fshatit Nikėl. Protestuesit u larguan me forcė nga policia pėr tė liruar rrugėn e bllokuar.

POLICIA: PROCEDIM PENAL PER MITING TE PALIGJSHEM
Policia njoftoi sot se procedoi penalisht nė gjendje tė lirė 8 shtetas pėr veprat penale tė “Pengimit tė qarkullimit tė mjeteve tė transportit” dhe “Organizimit dhe pjesėmarrjes nė grumbullime e manifestime tė paligjshme”. Kėta persona janė:

1. 45-vjecari Rr.Xh., banor i fshatit Larushk Krujė.
2. 27-vjecari E.Z., banues nė Larushk.
3. 24-vjecari G.Z., banues nė Larushk.
4. 28-vjecari A.D., banues nė Nikėl.
5. 27-vjecari A.D., banues nė Nikėl.
6. 20-vjecari E.Xh., banues nė Nikėl.
7. 45-vjecari D.C., banues nė Nikėl.
8. 27-vjecari N.P., banues nė Larushk.

Policia njoftoi se po punohet pėr tė identifuar persona tė tjerė pjesėmarrės nė kėtė tubim.

 (ln.ns/shqiptarja.com)

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'Bashkėqeverisja', Cano:Qytetarėt marrin pėrgjigje brenda 10 ditėve
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 24/01/2018, VITI VIII- NR.17