Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 16:58 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet Endri Mema*
07 Maj 2012 - 18:11
Hidrocentrali i Banjës, skandaloz
çmimi i dëmshpërblimit të tokave
GRAMSH - Në qytetin e Gramshit po fillojnë dëmshpërblimet e tokave për arsye se po rinis hidrocentrali i Banjës. Fshatarët që kanë vite e dekada që jetojnë në tokat që parashikohet të mbulohen nga liqeni, do të dëmshpërblehen me vetëm 170 lekë të reja metri katror. Çmimi është i varjushëm dhe arrin deri te 1000 lekë metri katrori.

Ky është një shqetësim i madh për banorët e zonës sepse nëse ua permbyt tokat liqeni dhe çmimi i dëmshpërblimit është qesharak, ata nuk kanë mundësi ku të shpërngulen me atë çmim që u ofron qeveria.

*Dërguar përmes platformës "Raportoni Ju".

16 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
MARKO Po FAMILJA ēfare do te mare.O fatlume.Si nuk mesuat qe te kapni sekser Shkelzenin qe te mernit hakun, se keshtu si po shkojne punet NOC RROKUN keni per te mare...
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15