Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 05:01 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
12 Gusht 2017 - 21:20 | përditesuar në 21:42
Humbja e sė motrės, Berisha:
Do mbaj nė zemėr dashurinė e saj
Intervista e rrallė e Hajries: Si e rrita Saliun
Ish Kryeministri Sali Berisha ka reaguar pėr herė tė parė pasi motra motra e tij, Hajrie Osmanaj, ndėrroi jetė ditėn e djeshme.

Nėpėrmjet njė postimi nė faqen e tij zyrtare nė facebook, Berisha shkruan se Hajria u nda nga jeta nė moshėn 77 vjeēare pas njė sėmundje tė rėndė.

Me fjalė tė ndjera ish-kryeministri thotė se do tė mbajė gjithmonė nė zemėr kujtimin  dhe dashurinė e sė motrės.

“Ndaj ne sot, duke e pėrcjelle nė banesėn e fundit, i thamė vėrtet lamtumirė Hajries tonė tė dashur, por pėr tė mbajtur gjithnjė thellė e pėrgjithmonė nė zemrat tona kujtimin dhe dashurinė e saj!”, shkruan Berisha.

Intervista e rrallė e motrės sė  Berishės: Si e rrita Saliun
Hajrie Osmanin, ishte 5 vite mė e madhe se vėllai i saj. 77-vjeēaren e pėrshkruanin si njė grua tė rrallė. Ndėrkohė qė Sali Berisha gjithmonė ka pasur njė vlerėsim tė madh pėr tė motrėn, duke e quajtur “mbretėreshė”.

Kjo konfirmohet edhe nė njė ndėr intervistat e rralla qė Hajrie Osmani-Berisha ka dhėnė nė vitin 2010 thonte se “unė jam krenare qė jam motra e Sali Berishės, qoftė Kryeministėr, kryetar i PD-sė, President, apo njė qytetar i thjeshtė".

 "Pėr mua ai ėshtė dhe mbetet vėllai mė i mirė nė botė, sepse ėshtė i tillė. Njė njeri i dashur, i respektuar, qė pėrpiqet tė tė ndihmojė, por mbi tė gjitha ai ėshtė i drejtė. Ndaj siē mė ka ndodhur qė tė dėgjoj njerėz qė e shajnė, mė kanė takuar edhe njerėz qė e duan”.

Postimi i plotė i Berishės nė facebook:
Te dashur miq!
Sot familja jone i dha lamtumiren e fundit motres time, Hajrie Osmanaj!
Nje mirenjohje te thelle te gjithe miqve dhe dashamiresve te shumte, qe me pranine dhe mesazhet e tyre lehtesuan dhimbjen tone!
Hajria u nda nga ne ne moshen 77 vjecare pas nje semundjeje, te cilen e perballoi me stoicizem dhe dinjitet te vertet.
Per mua dhe te gjithe familjen tone dhimbja, pikellimi nga kjo ndarje ishin te thella sepse, me dashurine, miresite e saj te pakufishme dhe perkushtimin ndaj te gjithe nesh, ajo nuk kishte moshe. Dashuria dhe miresia njerezore nuk kane moshe.
Ndaj ne sot, duke e percjelle ne banesen e fundit, i thame vertet lamtumire Hajries tone te dashur, por per te mbajtur gjithnje thelle e pergjithmone ne zemrat tona kujtimin dhe dashurine e saj!
I lehte qofte dheu sonte per ty motra ime e dashur!! sb
berisha fb
  Postimi i Berishės nė facebook

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

 

5 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
jon Te mart me vete o sal
avatar
Anonim
Byberi E kujt i intereson se ka vdekur motra e nje budallai?!! Sa gra te thjeshta shume me te mira se kjo vicidolsja mbyllin syte dhe askush nuk kujtohet te shkruaje dy rreshta per to pervec lajmerimit te vdekjes!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Ekskluzive/ Fleckenstein rrėzon raportin e teknikėve tė PD-sė
Intervista/17 vjeēarja shqiptare hap shoqatė bamirėsie online
20 vjeēarja shtatzėnė:Ndihem grua e plotėsuar nga jeta 100%
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 18/08/2017, Viti VII - NR.194