Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:35 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
01 Nentor 2013 - 05:21
INUK që nga viti 2011 zbuloi
abuzimin por “harroi” pronarin
Ndërtimi i objektit disa kate, dy vite më parë ka shqetësuar dhe Inspektoriatin Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, i cili falë verifikimeve që ka kryer në teren por dhe nga pamjet satelitore, ka mësuar se pikërisht në zonën në afërsi të “Ujit të Ftohtë” Vlorë, ka ndodhur një zhvendosje, ku toka ka hyrë në det. INUK, ka mësuar se e gjithë kjo sipërfaqe tokësore është ndërtuar në mënyrë artificiale, dhe për pasojë ka filluar të kërkojë dokumentacion dhe më pas dy vjet më parë, i është drejtuar me një kallëzim penal prokurorisë së Vlorës, dhe konketisht për shefin e Urbanistikës Odhise Zoto i cili në kundërshtim me çdo dispozitë ligjore ka vendosur të miratojë planin e ndërtimit të këtij pallati. Për këtë çështje INUK bën përgjegjës dhe Shpëtim Gjikën.  

Shkrimi u publikua sot (1.11.2013) në gazetën Shqiptarja.com (print)

Redaksia Online
(d.d/shqiptarja.com)

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
ciu ore te tere me rradhe qe jane perfshire ne veprime antiligjore duhet te vihen ne rresht e te shkojne te japin llogari. burg dhe kofiskime pasurish per keta ordinere pa shpirt qe shiten shqiperine per nje cape buke. plehrat antishqipetare
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15