Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Janar 2018 - 20:15
Itali, arrestohet shqiptari me drogë,
i sekuestrohen edhe 23700 euro
Pas një kërkimi dhe hetimi, karabinierët u gjetën përballë pazarit më të madh të drogës.

Një 46 vjeçarë shqiptar me iniciale A.A është arrestuar në Itali ditën e enjte pasi u ndalua nga policia italiane ndërsa kontrolluan makinën e tij Fiat Punto. Shqiptari A.A punonte si punëtorë në shtetin Italian.

Pas një hetimi të plotë dhe kontrolli të bërë në shtëpinë e tij në provincën e Ceggia të qytetit të Venecias, u kapën 35 gram kokainë dhe 373 gram kanabis. Policia Italiane sekuestroi gjithashtu edhe 23 mijë e 700 euro kesh.

Në shtëpi ju gjetën edhe materiale për paketimin e dozave të drogës. Emigrantit ju bllokuan edhe 2 telefona celularë ndërsa për momentin është në arrest shtëpie në pritje të hapjes së gjyqit.

droge itali

Redaksia Online
A.Gj/Shqiptarja.com

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16