Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:41 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Gusht 2017 - 12:41 | përditesuar në 12:47
Iu gjetën në makinë një pistoletë
dhe 3.5 g kanabis, arrestohet i riu
Një 28 vjeçar është arrestuar nga policia në Sarandë, pasi konsiderohej si një person që paraqet rrezikshmëri për shoqërinë.

Ylli Dalanaj, banues në Sarandë ra në prangat e policisë, pas një kontrolli që policia ushtroi  në mjetin e tij, ku iu konstatuan një armë zjarri “TT” dhe një krëhër me pesë fishekë.

Gjithashtu Dalanaj posedonte dhe një sasi prej 3.5 gramë lëndë narkotike, cannabis sattiva.

Policia e Sarandës bën me dije se arma e zjarrit, lënda narkotike dhe automjeti janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Materialet u referuan në Prokurori ndaj tij për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. 

Redaksia Online
E.S / shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Braēe: Koncesionet pėr firmat offshore tė ndalohen me ligj
Meta: Sensibilizim ndėrkombėtar pėr  lėvizjen e lirė tė qytetarėve tė Kosovės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 22/11/2017, Viti VII - NR.276