Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:53 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Janar 2018 - 18:19 | përditesuar në 18:30
Kavajė,abonenti s’lejon kontrollin
qėllon me armė grupin e OSHEE
KAVAJE-Pasditen e sotme njė grup pune i Operatorit tė Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike gjatė kontrollit dhe verifikimeve qė po bėnte nė terren ka hasur nė kundėrshtimin e njė abonenti, i cili nuk ka pranuar.

Pas debatit, OSHEE njofton se abonenti Dritan K. pėrdori armėn e zjarrit ndaj punonjėsve tė OSHEE duke qėlluar nė drejtim tė tyre, por fatmirėsisht nuk pati tė lėnduar. Pas ngjarjes, abonenti ėshtė ndaluar menjėherė nga policia, e cila po kryen hetimet mbi ngjarjen bazuar mbi provat, sekuestrimin e armės sė zjarrit, ēifte.

“Gjate ushtrimit te detyres per kontrollin dhe verifikimin ne terren te abonenteve, sot rreth ores 16.00, grupi i punes se OSHEE Drejtoria Rajonale Durres, ka hasur ne rezistencen e abonetit Dritan K., i cili perdori arme zjarri ndaj punonjesve te OSHEE, ku fatmiresisht nuk pati te lenduar. Ngjarja ndodhi ne Kavaje” thuhet nė njoftimin e OSHE.

d.b/shqiptarja.com

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Beni He mo se shqiptar eshte dhe ky, si beni dhe ju. Thjesht donte ti vriste dhe kaq. E ku qendron problemi ketu. Sikur ti lejonte te benin kontrollin, po qe do quhej lajm, por jo se donte ti vriste. Per kaq pak beni dhe ju te OSHEE. Ne nje vend normal si ne, nuk quhet lajm, eshte thjesht rutina e dites e cdo shqiptari.
avatar
Anonim
Kavaja Po normal nje her i vendosen sapunin ktij njeriut ne oborrin e shtepis nje her e lan per te vdekur ndejti nje muaj ne spital tani shkojn kto sherifat hypin spier murrit avllin ne 5 te mbazdites dhe thon jan kontroll elektriku kush e din nrm qe do i pergjigjet me arm
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16