Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
30 Dhjetor 2012 - 08:15
Korēė, shmang delet, pėrplas
pėr vdekje kushėririn 59-vjeēar
KORĒE - Njė 59-vjeēar ka humbur jetėn nė orėt e vona tė mbrėmjes sė djeshme, pasi ėshtė pėrplasur aksidentalisht nga kushėri i tij.

Ngjarja ka ndodhur nė fshatin Tren nė rrethin e Korēės, kur shtetasi Edi Ēollaku ka qenė duke ecur me makinė dhe pėr tė shmangur shtypjen e deleve ka pėrplasur aksidentalisht kushėririn e tij.

Pas pėrplasjes me makinė shtetasi Dėfrim Zhulieku, 59 vjeē ka gjetur vdekjen e menjėhershme.

Mėsohet se viktima nė momentin qė ėshtė pėrplasur me makinė ka qenė duke dėrguar bagėtitė nė shtėpi.

Shoferi i makinės, Edi Ēollaku ėshtė shoqėruar nė polici pėr t'u marrė nė pyetje nė lidhje me ngjarjen, por paraprakisht ėshtė konfirmuar se pėrplasja ka ndodhur nė mėnyrė aksidentale.

Redaksia online
(eē/di/shqiptarja.com)

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'Bashkėqeverisja', Cano:Qytetarėt marrin pėrgjigje brenda 10 ditėve
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16