Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:41 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Gusht 2017 - 13:11
Korçë, shpërdoroi detyrën
procedohet Përgjegjësi i Pyjeve
Policia e Korçës ka filluar procedimin në gjendje të lirë një Përgjegjës të Agjencisë Pyjore në Erksekë.

Procedimi ka filluar  për 57- vjeçarin E.P, banues në Ersekë, pasi ka përpiluar dy leje shfrytëzimi për lëndë drusore për një subjekt duke shkelur ligjin për “Shpalljen e Moratoriumit të Pyjeve”.

Materialet  për këtë rast i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjygjësor Korçë për hetime të mëtjeshme.

Njoftimi i policisë:
Procedohet penalisht për "Shpërdorim detyre" përgjegjësi i Agjensisë të Pyjeve.

Specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasit:

E.P, 57 vjeç, banues në Ersekë (me detyrë Përgjegjës i Agjensisë të Pyjeve pranë Bashkisë Ersekë)

Procedimi ndaj tij filloi pasi dyshohet se ky shtetas ka shpërdoruar detyrën duke i përpiluar dy leje shfrytëzimi për lëndë drusore një subjekti, duke shkelur ligjin për “Shpalljen e Moratoriumit të pyjeve”.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për hetime të mëtejshme.

Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
A Demtuesit e pyjeve duhet te ndiqen te gjithe penalisht ,edhe sidomos zjarrvenesit..............
avatar
Anonim
puna e shkelqyer e drejtuesve te lesh e lise,kan nevoje per icik para tani qe dalin ne opozite,o Petrit e shikon cfar hajduterie po bojne militantet tuaj e ti del e bon gam gam gjith diten kundra qeverise qe akoma ke ministrat me hajduter ne gjith qeverine e Edit.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Braēe: Koncesionet pėr firmat offshore tė ndalohen me ligj
Meta: Sensibilizim ndėrkombėtar pėr  lėvizjen e lirė tė qytetarėve tė Kosovės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 22/11/2017, Viti VII - NR.276