Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
25 Prill 2017 - 16:20 | përditesuar në 16:43
Kush ėshtė Juxhin Dauti qė mbeti
i vrarė tek Mbikalimi i Sukthit
Bashkė me Ervin Dalipaj, nė Audin S8 nė Mbikalimin e Sukthit mbeti i vrarė dhe Juxhin Dauti 27 vjeē. Ndėrsa Dalipaj akuzohej pėr vrasjen e Gazmend Collakut, Dauti ėshtė akuzuar pėr njė tjetėr krim, nė qytetin e Vlorės.

Juxhin Dauti, 27 vjec, kur ishte 22 vjec ėshtė akuzuar pėr njė vrasje mė 17 mars 2012 nė Vlorė ku mbeti i vrarė me tre plumba pistoletė 31-vjeēari Fatjon Bani.
 
Sipas raportimit tė  Policisė nė vitin 2012, Juxhin Dauti, asokohe 22 vjeē, sapo ishte kthyer nga Italia, ėshtė zėnė me Fatjon Banin nė njė lokal nė lagjen “Pavarėsia” tė Vlorės, afėr repartit zjarrfikės.

as konfliktit, pėr motive banale tė ēastit, 31-­vjeēari ėshtė ngritur dhe ka hipur nė makinėn e tij.
 
Ky moment ka qenė fatal, pasi Dauti e ka arritur dhe e ka qėlluar disa herė me armė zjarri. Siē raportonte asokohe policia, dy personat kishin njohje prej kohėsh dhe para se tė ndodhte krimi, tė dy djemtė ndodheshin nė njė prej lokaleve tė zonės sė njohur si “Aleksandria”. Dauti ka ndjekur shokun e tij duke e qėlluar brenda nė makinė, pa arritur tė largohet nė kohė.
 
Menjėherė pas ngjarjes, Policia e Vlorės ka ngritur postblloqe tė shumta pėr kapjen e autorit tė identifikuar. Dauti ka qenė dėnuar edhe para vrasjes sė vitit 2012 pėr armėmbajtje pa leje.
 
Gjykata e Shkalles sė Parė e dėnoi me 23 vjet burg autorin, por ajo e Apelit mė 22 gusht tė 2015 ka hedhur poshtė vendimin, ndėrsa shumė deshmitarė kishin ndėrruar dėshmitė.
 
"Tė gjithė e hodhėn poshtė dėshminė, e ndryshuan se kishin frikė. Gjyqtarja Alma Liēaj u tregua mjaft e ligė ajo eshte mjaft e korruptuar”, tha nėna e viktimės, Milika Bani duke kėrkuar tė vendoset drejtėsi. Ky vendim ma vrau djalin pėr herė tė dytė”, rrėfeu ajo pėr mediat aso kohe.

juxhin dautaj
Juxhin Dauti

(d.b/Shqiptarja.com)

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
polici me nje goditje dy sORRA...
avatar
Anonim
saranda disa plehra me pak ne rruget tona...
avatar
Anonim
Tirona tirona O njerez Ju ka ngel ne goj berisha berisha a e kuptoni lajmin apo jo ne 2012 eshte denu 23 vjet kur ishte berisha ne pushtet E mori edi pushtetin ne 2014 dhe ky zotnia ka dal ne 2015 se do lironte burgjet nga kriminelat se filloj fushata dritave skishte vende
avatar
Anonim
Paleshi Tirona dukesh qe je tirons i trashe dhe i vjeter, prokuroribe dhe gjykatat nuk i komandon Rama por ai qelbesira jot Saligradi.
avatar
Anonim
ky paska qene qun i mire,kot e pasken vrare,c,far ka kerkuar ka gjetur ky trimi bravo gjygjesori i kriminelit Berisha.
avatar
Anonim
Ilir Pse nuk kapeshin kto qe kan qene me akuza per vrasje, edhe ai qe mbeti i vrare para ca ditesh, kishte qene i denuar per vrasje 12 vjet, nderkohe qe ligji e ka 25, dhe del per 3 vjet. Ose me pak si cuni luiza xhuvanit.
avatar
Anonim
Ilir Pse nuk kapeshin kto qe kan qene me akuza per vrasje, edhe ai qe mbeti i vrare para ca ditesh, kishte qene i denuar per vrasje 12 vjet, nderkohe qe ligji e ka 25, dhe del per 3 vjet. Ose me pak si cuni luiza xhuvanit.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63