Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:32 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
03 Tetor 2017 - 22:20 | përditesuar në 22:37
Miku i Lul Berishës që u shpëtoi
dy atentateve dhe 20 plumbave
Marjel Fierza që u arrestua sonte ne Durres njihet si mik i Lul Berishës, ndërsa ka shoqëri edhe me Plarent Dervishin. I arrestuari Fierza evidentohet në një raport të Ministrisë së Brendshme, si pjesë e bandës së Durrësit, ndërsa u ka shpëtuar dy atentateve me armë zjarri në 2010 dhe 2012.

Fierza njihet si djali i një biznesmeni në Durrës, ndërsa emri i tij është i lidhur me përplasjet me Aldo Avdylin. Në atentatin e parë në 2010, ai shpëtoi duke mbetur i plagosur, ndërsa një muaj më pas iu hodh makina në erë me eksploziv. Në 2012 te Ura e Dajlanit makina me të cilën ai po udhëtonte u qëllua me 20 plumba, por sërish Fierza ia hodhi duke shpëtuar.

Policia thirrje qytetarëve: Denonconi grupet kriminale
Policia e Durrësit u bën thirrje të gjithë qytetarëve që kanë informacion për grupet kriminale dhe pasuritë e vendosura në mënyrë të paligjshme të telefonojnë në 129 dhe do të ruhet anonimati.
 
Për çdo informacion qytetarët mund të telefonojnë falas në numrin 129, policia ju garanton anonimatin” thuhet në deklaratën e policisë.d.b/shqiptarja.com

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279